25 са новите случаи на коронавирус в Русенско за последното денонощие, като най-много са те от Община Русе - 17. На болнично лечение към момента са 243-ма души, 48 от тях са в реанимация. Свободните легла са 81, от които 13 за интензивни грижи.През изминалото денонощие в областта са починали 7 души.
До момента в Русенско са извършени 67 453 имунизации, като повторна доза са получили 33 640 души. Само през вчерашния ден са поставени 342 дози ваксини.
От утре до края на следващата седмица всеки делничен ден ще работят три имунизационни пункта. Без предварително записване от 08.30 до 16.30 часа всеки ден ваксинации ще извършва изнесения кабинет пред Диагностично-консултативния център - 2, а между 12.00 и 18.00 часа и кабинетът в болницата в Бяла. Работното време на кабинета за имунизации в Белодробната болница остава от 09.00 до 16.00 часа, но за поставяне на ваксина различна от тази на „Пфайзер“ ще трябва предварително записване.Няма да се изплащат обезщетения за част от имотите, свързани с изграждането на автомагистралата между Русе и Велико Търново, съобщи областният управител на Русе Драгомир Драганов. Той посочи, че са засегнати общо 17 имота, които са частна собственост и се намират в землищата на градовете Русе и Мартен. Тези имоти все още не са одържавени заради..
Втора сесия за кандидатстване по програмата "Асистирана репродукция” предлага община Русе. На своето заседание днес Общинският съвет прие изменение в Правилникa за реда и условията за осъществяване на мерки за насърчаване на раждаемостта и подкрепа в отглеждането на деца в общината. Изменението ще позволи допълнителен прием на документи в периода..
Почетен гражданин на Русе стана проф. д-р Кирил Панайотов. Той беше удостоен на днешното заседание на Общинския съвет в крайдунавския град. Отличието проф. Панайотов получава заради приноса си към здравеопазването, медицинската наука, образованието и социалния живот в Русе. Проф. Панайотов е роден през 1962 г. в Свищов, а средното си..
Превантивни мерки за недопускане на шарка по овцете и козите и чума по дребните преживни животни на територията на Русенска област са обсъдени на среща в областната управа в крайдунавския град. Поводът е усложнената епизоотична обстановка в Южна България, където са установени огнища на болестите. Ще бъде проведена информационна кампания сред..
Пастрокът, блъснал 16-годишно дете с автомобил, остава за постоянно в ареста, реши Окръжният съд в Русе. Повдигнати са му четири обвинения - опит за убийство, умишлено причинено пътно произшествие с причиняване на средни телесни повреди, шофиране в пияно състояние и след употреба на наркотици, каза пред журналисти зам. окръжният прокурор на Русе..
Временен пункт за безплатна вода и здравни консултации пред сградата на Съдебната палата обособява община Русе. От днес до петък между 11:00 и 15:00 ч. на гражданите ще бъде раздавана безплатна минерална вода. Служители от отдел „Здравни дейности“ ще измерват кръвното налягане на нуждаещи се русенци, за да се избегне възникване на спешни медицински..
Дарение от Националната асоциация на доброволците за справяне с пожари получи кметът на община Русе Пенчо Милков. Дарението включва ранцеви пожарогасители, дихателни маски, филтри и моторна духалка тип „раница“. Кметът се срещна със Стефан Харалампиев – член на Управителния съвет на Националната асоциация на доброволците, с когото обсъдиха..