Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Зелени коридори" през седмицата

2
Снимка: Радио Шумен

РЗИ – Шумен продължава да организира „зелени коридори“ със свободен достъп до ваксини срещу COVID-19 в общо 6 имунизационни кабинета за територията на областта. Графикът за работа на ваксинационните пунктове се публикува своевременно на сайта на РЗИ – Шумен: www.rzi-shumen.net.

Ето кои кабинети са на разположгение:

Имунизационен кабинет на РЗИ-Шумен на ул. „Калоян“ № 1 (до РУО-Шумен) от 09:00 ч. до 16:00 ч.

Имунизационен кабинет на МЦ „Свети Иван Рилски“ ООД в Шумен, пл. „Възраждане“ №1 (Старата поликлиника, източен вход) от 09:00 ч. до 16:00 ч.

Имунизационен кабинет на „ДКЦ І-Шумен“ ЕООД в Шумен, ул. „Цар Освободител“ №100, източен вход от 13:00 ч. до 16:00 ч.

Имунизационен кабинет на „СБАЛК Мадара“ ЕАД в Шумен, ул. „Васил Априлов“ №63 от 10:30 ч. до 15:00 ч.

Имунизационен кабинет на „МБАЛ Велики Преслав“ ЕООД в гр. Велики Преслав, ул. „Любен Каравелов“ №51 от 08:00 ч. до 13:00 ч.

Всяка сряда от 10:00 ч. до 14:00 ч. работи като „зелен коридор“ имунизационният кабинет в гр. Нови пазар, ул. „Христо Ботев“ №22 в сградата на МБАЛ.

Имунизации  се  правят  с  всички  налични  ваксини  в  РЗИ  –  Шумен. Това са "Пфайзер“, „Модерна“, „Астра Зенека“ и „Янсен".

50 493 души от Шуменска област са ваксинирани с антиковид ваксина досега, съобщават от РЗИ. От тях 25 129 са със завършен ваксинационен курс. За периода 6 - 12 септември  са поставени общо 1303 дози. 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Илия Койнов (вляво) и д-р Махмуд Аламо (вдясно)

Здравната комисия още без шеф

Не беше избран нов председател на здравната комисия към шуменския Общински съвет. Промяната се налага след неочакваната кончина на кардиолога д-р Валентин Петров (от „БСП за България“) в края на април. Здравната комисия да бъде ръководена от икономиста Илия Койнов. Това предложение дойде от групата на „БСП за България“. „Председателското..

публикувано на 29.05.25 в 16:27

Трима в ареста за дрога

Трима са задържани за престъпления с наркотични вещества. Това съобщават от шуменската полиция. Малко преди 19:30 часа снощи служители на областната дирекция в Шумен спрели за проверка край града водач на лек автомобил БМВ с шуменска регистрация. При спиране на автомобила 34-годишен шуменец - пътник в колата, криминално проявен, изхвърлил плик с около 30..

публикувано на 29.05.25 в 15:43

Деца даряват на деца

Отделението по педиатрия на УМБАЛ „Канев“ получи дарение от СУ с преподаване на немски език „Фридрих Шилер“ – Русе. Парите -   2000 лв. са събрани по време на благотворителния концерт „Ден на таланта 2025“, организиран от Ученическия парламент и Училищното настоятелство към учебното заведение. Дарението е за закупуването на устройство за..

публикувано на 29.05.25 в 15:25

Подкрепа за младите медици

Лекарите членове на Регионалната колегия на БЛС – Шумен подкрепят протеста на младите медици за правото на достойни условия на труд. В документа, изпратен днес до медиите, се казва, че всички работещи в системата на здравеопазването са потърпевши от дългогодишния проблем, свързан с недофинансирането, ниското отраслово заплащане, претовареността..

публикувано на 29.05.25 в 14:56
Язовир

Започва поливният сезон

Язовирите на територията на страната разполагат с достатъчен обем за безпроблемното протичане на сезона и към момента те са запълнени на около 43%. Това съобщиха от дружеството „Напоителни системи“.    Вода се пуска по всички напоителни канали в районите, в които са подадени заявления за доставка. Съоръженията на дружеството са в добро техническо..

публикувано на 29.05.25 в 14:12

Одобриха спорния план за движение

Генералният план за движение в Шумен приеха на днешното си заседание общинските съветници. Това стана след бурни дебати в сесийната зала, по време на които документът бе наречен "недомислица, пълна с грешки". Чуха се призиви за неговото доработване и поправки на технически проблеми. Сред тях премахване на несъществуващия в Шумен парк "Алеко Константинов"..

публикувано на 29.05.25 в 13:03
КОЦ - Шумен

Пари за нова апаратура в КОЦ

Комплексният онкологичен център в Шумен ще получи обратно половината от платения дивидент за 2023 г. към общината. Това решиха почти единодушно общинските съветници по време на днешното им заседание.  Директорът на лечебното заведение д-р Свилен Арнаудов настоява 332 хил. лв. да бъдат пренасочени за купуването на модерен мамограф.  „Старият апарат е..

публикувано на 29.05.25 в 11:05