Автобусна спирка в Шумен ще бъде подменена с нова. Това казаха за Радио Шумен от общинската администрация.
Силно амортизираното съоръжение се намира в района на обръщача в кв. „Еверест“ на ул. „Северна“. Металната конструкция, която е ръждясала и опасно повдигната в предната си част, ще бъде премахната.
Наета е фирма, която утре, 17.09 ще изреже и демонтира спирката. На нейно място ще бъде поставена нова метална конструкция. Очаква се това да стане най- късно до 21 септември.
Действията на общинското ръководство са в отговор на сигнал за опасната спирка. От администрацията отправят апел да не се рушат градските съоръжения.
Договор за сътрудничество с град Арташат, Армения, подписа днес кметът на община Шумен Христо Христов. Споразумението цели развитие на приятелски отношения и активно сътрудничество между двете общини чрез обмен в областта на културата, образованието, младежките дейности, спорта, туризма, бизнеса и местното самоуправление. В началото на седмицата..
Акция за разчистването на още една част от местността „Лъвчето“ в лесопарк „Кьошковете“ организират скаутите от Шумен. Децата от клуба очакват доброволци в 10:00 часа на 1 ноември. Целта е с общи усилия да се премахнат израсналият с годините бръшлян и натрупаните отпадъци и пръст по третата площадка на някогашния ресторант „Горски кът“. „Така ще се..
Хирургът д-р Бисер Митев ще бъде награден с почетен знак "Лекар на годината 2025", съобщиха от пресцентъра на МБАЛ – Шумен. Отличието ще му бъде връчено на традиционния бал в Деня на българския лекар на 19 октомври в хотел „Шумен“. Решението е взето от Управителния съвет на Районната колегия на Българския лекарски съюз, а още седем шуменски..
Ръст от 4% в изпълнението на бюджета на община Шумен отчете заместник-кметът по бюджет и финанси Бейнур Ахмед. Данните са за първите девет месеца на 2025 година. „Истината е, че 4% не е голям ръст, но е стабилен и реален. Той е резултат от по-голямата бюджетна рамка за 2025 г., която достигна 216 млн. лева. През 2024 г. бе 189 млн. лева“, добави..
Досъдебно производство за пожар по непредпазливост е образувано в Районното управление в Шумен след пожара в склад, където се съхраняват дрехи втора употреба. Радио Шумен съобщи за инцидента вчера. От шуменската полиция допълват, че са унищожени около 400 кв. м покривна конструкция, 6 метални врати, около 200 тона дрехи втора употреба, един тон..
Осем спирки в Шумен ще бъдат изрисувани от графити художници, съобщават от общината. Първата спирка, която ще бъде завършена, се намира на бул. „Мадара“ до „Дивизията“. До края на октомври ще бъдат готови и останалите седем – срещу НЧ „Тодор Петков – 1963“, до Ученическия стадион, на бул. „Ришки проход“ срещу Базовото училище, до ПГ по строителство,..
20-годишен от Никола Козлево е задържан в полицейския арест в Каолиново за нарушаване на обществения ред, осуетяване на полицейска проверка и нанесена телесна повреда на полицейски служител. Това съобщават от шуменската полиция. Малко преди 23:00 часа на 15 октомври полицейски екип патрулирал в Никола Козлево. Полицейските служители се насочили към..