Нужда от неонатален респиратор за малките си пациенти има неонатологичното отделение на МБАЛ - Шумен, съобщиха от популярната вече Акция "Жълти стотинки – деца помагат на деца".
Необходимият апарат с отстъпката за благотворителна акция е на стойност 36 000 лв. В сметката на акцията има събрани над 10 000 лв.
"Ако вече сте събрали стотинки и чакате акцията ни през декември, за да ги предадете, молим ви да го направите още сега в някои от постоянните ни пунктове или направо по сметката на Акцията в Банка ДСК ", казаха организаторите.
Целта е да се събере необходимата сума и медицинският апарат да бъде закупен възможно най-рано.
Гори тежкотоварен камион с палети зад административната сграда на "Телепол" на бул. "Ришки проход" в Шумен, видя наш репортер. Пламъците са почти потушени. Към мястото на произшествието са насочени три противопожарни автомобила със седем огнеборци, съобщават от ОДМВР Шумен. Полицейски екип ще указва съдействие при нужда. Движението е ограничено само в..
Изграждане на паркинг на 4 нива пред ДКЦ 1 (Новата поликлиника) в Шумен обмисля общинската администрация. В бюджета за 2025 г. са заложени средства за проектиране на съоръжението. Това съобщи заместник-кметът Светослава Хайнова по време на заседание на Постоянната комисия по здравеопазване и социална политика, на което бе обсъден проблемът с..
Кампания за безплатни профилактични прегледи на сърцето ще се проведе в ДКЦ-1 (Новата поликлиника) в Шумен от 1 до 31 май. Мотото е „Слушай сърцето си“, съобщи по време на заседанието на Постоянната комисия по здравеопазване и социална политика заместник-кметът Светослава Хайнова. Целта е на преглед да отидат хора, на които не им е известно..
Продължава обработката на тревните площи срещу кърлежи в Шумен и селата, съобщават от общинската администрация. Днес дейностите по пръскане се извършват в селата Царев брод, Мадара, Панайот Волово и кварталите Макак и Мътница. Тази нощ предстои да се обработват тревните площи на Шуменското плато, както и в селата Салманово, Дибич..
Сменят маршрута на автобусна линия № 7 в Шумен – от и до кв. Дивдядово. Промяната влиза в сила от 28 април, понеделник, съобщиха от общинската администрация в Шумен. Съгласно решение на Общинския съвет, от понеделник автобусите по линия № 7 в посока от кв. Дивдядово към кв. „Боян Българанов“ вече няма да завиват надясно след зала „Младост“ (до..
Три населени места в община Шумен ще останат без вода за 24 часа, предупреждават от ВиК-Шумен.Поради усложнени ремонтни дейности на напорен водопровод, кв. „Макак“, с. П. Волов и с. Белокопитово ще останат с нарушено водоподаване от 12:00 часа днес, 24 април, до 12:00 часа на 25април.
Тринайсетото издание на студентската научна конференция „Екология и околна среда” ще бъде открито на 25 април в Аулата на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. Организатори са Факултетът по природни науки и катедра „Биология“ в Шуменския университет. Откриването е от 11.00 часа с академична лекция на д-р Петър Берон на тема..