Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шуменски кикбоксьори атакуват Европейското за юноши

4
Снимка: СК Шуменска крепост

Трима бойци от Спортен клуб „Шуменска крепост“ заминават за Черна гора. Там ще участват в Европейското първенство за юноши по кикбокс.

Мариян Петков, Ивайло Георгиев и Атанас Ханджиев се включват в националния отбор на България. Те ще отпътуват за Будва в петък. Най-значимото състезание за тяхната възрастова група продължава до 13 ноември.

Мариян Петков вече има две международни отличия. Той е златен медалист в стил лоу кик от турнира „Най-добрите бойци на Балканите 2020“ в Сърбия. Завоюва и първото място на Европейската купа „Karlovac Оpen 2021“ в Хърватия. Шуменецът се бие в категория до 81 кг при юношите младша възраст и е без конкуренция на родния ринг.

Ивайло Георгиев ще участва при юношите старша възраст до 81 кг в стил К1. Атанас Ханджиев атакува категорията до 54 кг при юношите младша възраст. И двамата възпитаници на треньора Галин Методиев са многократни републикански шампиони. Методиев е наставник в националния отбор и ще придружи в Будва тримата юноши от Шумен. За подготовката на Мариян, Ивайло и Атанас отговаря и многократният световен шампион по муай тай Християн Тотев.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Шумен 61 изравни финалната серия за титлата при хандабалистите

Победа за шуменци в контрола

Хандбалният „Шумен 61“ спечели с 43:34 контролна среща срещу отбора на „Динамик“ - Букурещ. Мачът се игра в „Арена Шумен“. Следващата седмицав хандбалното ни първенство „Шумен 61“ е домакин на „Пирин” Гоце Делчев. По програма срещата е на 8 ноември от 16,00 часа в „Арена Шумен“.

публикувано на 01.11.25 в 10:20

Приключи футболната надпревара

Приключи футболната надпревара, която беше част от общинските ученически игри в Шумен. Учениците се състезаваха на обновения стадион „Цоньо Василев“. Проведе се финалната надпревара при ученици V – VII клас. Първенци са СУ „Панайот Волов“, след тях второ място заемат СУ „Сава Доброплодни“ и трето – III ОУ „Димитър Благоев“, откъдето е и..

публикувано на 31.10.25 в 08:59

72 хиляди за футболния "Дунав"

72 хиляди лева ще получи футболният "Дунав" като финансова подкрепа от резерва на общинския бюджет. Това решиха съветниците в Русе с 44 гласа "за", 0 "против" и 5 "въздържали се" на днешната сесия на Общинския съвет.  Клубът в момента се намира на лидерската позиция във Втора лига, която ако запази, ще участва от следващия сезон във футболния ни..

публикувано на 30.10.25 в 14:03
Руи Мота

Руи Мота е аут от Лудогорец

Руи Мота вече няма да бъде старши-треньор на отбора на Лудогорец. Това стана ясно от публикация на клуба във Фейсбук:  Лудогорец съобщава, че старши треньорът на втория отбор Тодор Живондов ще води представителния тим в мача от турнира за Купата на България срещу Черноморец (Бургас), който ще се играе утре от 13:30 ч. в Несебър.  Ръководството..

публикувано на 29.10.25 в 12:10

Лудогорец загуби в голов трилър

ЦСКА 1948 победи Лудогорец с 5:4 в голов трилър от 13-ия кръг на Първа лига.  4 минути преди края на първото полувреме аржентинецът Браян Собреро прати топката в мрежата на Лудогорец с прехвърлящ удар зад центъра на терена. Така на почивката домакините водеха с 3:1 на „орлите“.  Осем минути преди края на мача при резултат 5:1 "червените" си..

публикувано на 28.10.25 в 09:25

Шуменските мажоретки сред най-добрите

На четвърто място се класираха момичетата от спортен клуб „Ритмика“ – Шумен на Европейското първенство по мажоретни дисциплини и батон туърлинг EUROPEAN CUP – Poreč 2025. Домакин на състезанието бе град Пореч в Хърватия. На крачка от медалите останаха в категориите батон флаг и параден пом пон. „Продължаваме напред по-силни, по-сплотени и с още..

публикувано на 27.10.25 в 15:08

Трета загуба за ,,Шумен" в елита

Баскетболният отбор на „Шумен“ записа трета поред загуба за сезона в Националната баскетболна лига.  Вчера шуменци бяха надиграни като домакин от новака в лигата „Ботев 2012“ с 89:74 точки. В следващия кръг на 1 ноември „Шумен“ гостува на шампиона „Рилски спортист“.

публикувано на 27.10.25 в 07:36