Храна за хората от уязвимите групи ще се предлага и през следващата 2022 година, след като 200 общини в страната удължиха срока на проекта „Топъл обяд в условия на пандемията от COVID-19“ по Оперативната програма за храни и/или основно материално подпомагане.
Сред тях е и община Нови пазар, където услугата ползват близо 430 души. В пункт, който се намира в сградата на Социалния патронаж, хората идват, за да си вземат супа, основно ястие и хляб, а веднъж седмично за тях е предвиден и десерт.
Според заместник кмета Златина Таскова, е необходима промяна в условията за кандидатстване, за да може повече хора да получават топъл обяд. По думите ѝ, е необходимо да се промени и ставката от 2.50 лв. на ден, които се плащат за храната. При постоянно увеличаващите се цени на всички консумативи и продукти много трудно е да се приготвя здравословна и балансирана храна, казва още Златина Таскова.
Проектът за топлия обяд в община Нови пазар е удължен до 31 януари 2022 г. с идеята да бъде разширен до средата на следващата година.
По него в момента се изхранват 429 души, като капацитетът е за 450.
Чуйте още в репортажа на Миглена Стефанова в рубриката „Рестартирай Европа: По-силна - за теб!“.
Над 60 деца от Детска градина „Звънче“ и ученици от летните занимални в Шумен посетиха образователния концерт на арфистката Яна Дойнова, който се проведе по-рано днес в камерната зала на НЧ „Добри Войников - 1856“. Концертът започна с пленяващ разказ за историята на инструмента арфа, продължи с викторина за децата в публиката, които разказаха..
Седмицата между 15 и 20 юли на места в страната е наричана Запалена, Опалена неделя. Първите три дни от нея са сред най-тачените от българите празници за предпазване от огън. Всеки има представа за тези дни като най-горещите в годината и може да изреди поне едно от различните имена, с които наричат 15,16 и 17 юли в отделните райони на страната -..
Драговитийският епископ Василий е новият игумен на Троянския манастир. Той пое това апостолско служение на 12 юли, на празника на чудотворната икона на Пресвета Богородица „Троеручица“. Роден през 1984 година в Силистра със светско име Васил Иванов Савов, в монашеството той носи името на светия архиепископ Василий Велики. По майчина линия има корени..
При голям интерес преминаха прегледите в мобилния пункт в Шумен, с които започна лятната кампания „С отговорност към горещините“ на Лечебни заведения "Медика" - Русе. Акцията е организирана за четвърта поредна година. Радио Шумен е медиен партньор. Лекари от кардиологична болница „Медика кор“ и стажанти измерваха безплатно кръвно налягане,..
Касовите апарати на таксиметровите автомобили у нас ще минат за една нощ от лев на евро и няма в нито един момент да показват едновременно цени в двете валути. Поне така твърдят от браншовата организация „Съюз Такси“. Те ще работят в левове до 31декември 2025 г., а от 1 до 31 януари 2026 г. шофьорите на жълтите коли ще имат два варианта за работа...
Емблематичният Мадарски конник ще бъде отличителният знак на българските евромонети. Най-разпознаваемият и единствен в Европа скален релеф ще бъде върху реверсната страна на 1, 2, 5, 10, 20 и 50 евроцента. Досега българските и чуждите туристи у нас държаха в ръцете стотинки с изображението на релефа, но след приемането на България в еврозоната..
10 нови туристически дружества от страната се присъединиха към Българския туристически съюз. Общият брой на дружествата вече е 150 и почти няма бели петна по туристическата карта на България. Това заяви председателят на БТС Венцислав Венев. Той допълни, че Североизточна България е една от най-активните области с организиран туризъм. Членската карта на..