Четири медала за „Шумен груп“

4
Снимка: Радио Шумен

Три сребърни медала и едно бронзово отличие завоюваха младите боксьори от „Шумен груп“ в Държавния личен и отборен шампионат за ученици. До второто място в своите категории достигнаха Владимир Коев (14 г., до 60 кг.), Ивалин Данчев (14 г., 54 кг) и Юлиан Филипов (13 г., до 50 кг.). Валентин Райчев (14 г., до 66 кг.) остана трети.

Около 170 състезатели от 50 клуба от цялата страна пет дни мериха сили в „Арена Шумен“.

„Беше едно изключително силно състезание“, каза старши треньорът на Боксов клуб „Шумен груп“ Ивалин Иванов. „Нивото на игра бе доста високо. Изключително съм доволен от нашия отбор. Половината от момчетата ни бяха дебютанти”, уточни Иванов.

„Шумен се слави като гостоприемен град. От висотата на домакинството момчетата имаха възможността да посрещнат изявени състезатели и треньори. Да обменят опит“, добави треньорът Румен Райчев.

Следващото предизвикателство за „Шумен груп“ е след седмица в Ботевград. Там на ринга ще се качат три девойки и един представител на мъжете.

Още чуйте в репортажа на Стоян Стоянов за предаването „Щура събота“:

Галерия

Сребро за шуменски каратисти

Националите от Спортен клуб по карате „Киокушин“ - Шумен Калоян Марчев, Иван Иванов и Ивайло Иванов спечелиха сребърни медали на Европейското първенство по карате шинкиокушин, което се проведе във Вроцлав – Полша през уикенда. Това съобщи треньорът на шуменци и наставник в националния отбор сенсей Даниел Димитров. Калоян Марчев стана вицешампион на..

публикувано на 28.10.24 в 08:17

Национално турне събира шахматисти

За първи път тази година деца от Велики Преслав ще се присъединят към националното шахматно турне „Асеневци”, което се открива днес от 14.00 часа в градския парк . Там се очакват ученици от всички преславски училища, както и от училищата в Драгоево и Златар.  Третото издание на турнето предвижда открит урок по шахмат, запознаване с правилата на..

публикувано на 23.10.24 в 08:33

Международен турнир по борба „Лютфи Ахмедов“

Разград е домакин на XXVII-то издание на международния турнир по борба свободен стил за момчета „Лютфи Ахмедов“. В него ще участват 150 състезатели от Молдова, Република Северна Македония и Турция, както и участници от водещи клубове в страната.  Шампионатът е днес, на 19 октомври, в зала „Абритус“. Организатор на надпреварата е спортният клуб по..

публикувано на 19.10.24 в 09:16

Колоездачи с куп медали

12 златни и 3 сребърни медала спечелиха колоездачите на разградски клуб “Спринт” на държавния шампионат на писта за юноши старша възраст и мъже "Елит", който се проведе в Пловдив. От клуба определиха първенството като най-успешното си досега.  Георги Радославов не само спечели 7 златни медала и в седемте дисциплини, в които участва, но подобри и..

публикувано на 15.10.24 в 09:17

Шуменски каратисти с 13 медала

Силно представяне на национална купа „Пристис“ по карате киокушин-кан записаха състезателите на СКК "Киокушин" в Шумен. Те завоюваха 8 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала. С единодушно решение на съдийската колегия призът за най-висок боен дух бе присъден на шуменския състезател Петър Банов. Това съобщи сенсей Даниел Димитров. Шампиони станаха:..

публикувано на 14.10.24 в 12:48

Шуменските каратисти с куп медали

Много силно представяне на Международния турнир Romanian International Cup, записаха състезателите на Спортен клуб по карате "Киокушин" в Шумен, завоювайки 3 златни, 1 сребърен и 10 бронзови медала. Това съобщи сенсей Даниел Димитров от клуба. Шампиони станаха: 1.Емилия Василева при деца до 12 г. в категория до 45 кг. 2.Алтан Еюб при деца до 14 г. в..

публикувано на 07.10.24 в 09:02

"Шахматнa есен" в Шумен

"Шахматнa есен" - третият турнир за годината от веригата "Шахматни сезони" в Шумен, приключи успешно, съобщават организаторите. В турнир А играха 35 шахматисти, а в турнир Б - 31. Седемте кръга в двата турнира излъчиха призовите 5 състезатели във възрастите до 8, 10, 13 и 16 години. По регламент първите петима във всяка възраст получиха..

публикувано на 07.10.24 в 08:46