Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Автомагистрали-Черно море" чака пари в сряда

Снимка: Радио Шумен

Работещите в шуменската фирма „Автомагистрали - Черно море“ няма да протестират на 22 март, съобщи икономическият директор на дружеството Петя Стоянова. Преди седмица от предприятието предупредиха, че ако не бъдат изплатени 28 милиона лева, които АПИ дължи на фирмата за ремонта на Автомагистрала „Тракия“, оттам ще преминат към блокади на пътищата.

Причината за отказа от недоволството е, че министърът на регионалното развитие и благоустройството Гроздан Караджов обеща в интервю по една от националните телевизии, че 50% от дължимите 28 млн. лв. ще бъдат изплатени с постановление на Министерския съвет, което ще бъде прието на заседанието на кабинета тази сряда.

Синдикалната организация към фирма „Автомагистрали - Черно море“ е преценила, че към момента няма да има протестни действия и заради и политическите трусове, които са ежедневие, заяви Петя Стоянова .

Освен реалната опасност от масови съкращения, шуменската фирма е изправена и пред спиране на електрозахранването. Последната дата, на която трябваше да постъпят средства, беше 15 март. Към момента е направено споразумение за разсрочено плащане по 120 хил. лв. на всеки 10 дни.

Ако институциите отново не проявят отговорност и въпросното постановление, което засяга десетки пътностроителни фирми в България, не бъде прието, ще има ответна реакция, заяви Петя Стоянова. По думите й, ще бъдат спазени всички законови изисквания и отново ще има протести.

Към този момент няма освободени работници от фирма „Автомагистрали - Черно море“, но има напуснали. Защото хората не могат да стоят заплати и сигурност, каза Асен Йорданов – производствен директор на дружеството.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Полицията на срещи по селата

Мобилни екипи на Областната дирекция на МВР- Шумен ще проведат срещи с жителите на отдалечени и малки населени места в областта през септември. Това съобщават от шуменската полиция. На 4 септември екипите ще посетят селата Живково и Иглика. Срещите ще се проведат в кметствата. Началният час в село Живково е в 10:00 часа, а в село Иглика в 11:00..

публикувано на 04.09.25 в 08:54

Тол камерите в действие

От началото на август до момента в сектор „Пътна полиция“ към Областната дирекция на МВР в Шумен са получени 94 сигнала за нарушения от камерите на „Националното тол управление“, свързани с движение на автомобили в лентата за принудително спиране на участъка от АМ “Хемус“, преминаващ през територията на областта. Това съобщават от шуменската полиция...

публикувано на 03.09.25 в 16:17

Ремонт преди първия звънец

От 4 до 10 септември ще се извършват ремонтно-възстановителни дейности по подхода към Професионалната гимназия по икономика, съобщават от община Шумен. В тази връзка се въвежда временна организация на движение с почасово затваряне на участък от бул. „Симеон Велики“. Организацията се въвежда в дясната лента на северното платно пред парк „Македония“..

публикувано на 03.09.25 в 15:39

Летен лагер за деца от Шумен

Летен лагер за 46 деца от ОДК „Анастас Стоянов“ и УСШ „Хан Крум" в Шумен организира общината. Лагерът се провежда от 2 до 7 септември в Приморско. Групите са определени с решение на педагогическите съвети на двете институции.  Центровете за подкрепа на личностното развитие се посещават от ученици от училищата в Шумен. Изявите им са в различни сфери..

публикувано на 03.09.25 в 14:49

Разясняват законови промени

Заседание на Областната комисия по безопасност на движението по пътищата се проведе днес в Шумен. Срещата събра представители на общини и регионални институции, ангажирани с пътната безопасност в региона. Основен акцент в дискусията беше мащабната ревизия на Закона за движение по пътищата, която главен инспектор Веселин Георгиев - началник сектор..

публикувано на 03.09.25 в 13:27

Шуменци с медали от спартакиада

Шуменските участници в XXI- та Международна учителска спартакиада, провела се в Албена, връчиха на кмета Христо Христов феърплей купата за спортсменска игра.  14 преподаватели от Шумен завоюваха 5 купи и отличия. Освен за феърплей игра, те заеха първи места отборно за тенис на маса и баскетбол при мъжете, както и златни медали, бронзов медал за..

публикувано на 03.09.25 в 12:58

Тормоз над бившия

49-годишен мъж от Нови пазар подал два сигнала за тормоз от бившата си жена. Инцидентите станали в продължение на два дни. Това съобщават от шуменската полиция. На 1 септември в полицейското управление в Нови пазар е приет първият сигнал. Мъжът съобщил, че бившата му жена, на 41 години,  хвърля камъни по къщата, в която живее. Екипът, който пристигнал..

публикувано на 03.09.25 в 11:32