Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

25 години кмет

Снимка: БСП Шумен

Вече 25 години Стефан Живков печели доверието на хората в село Царев брод. Той управлява седми мандат и официално отбеляза четвърт век на кметския пост.

Бил е на 26 години, когато печели частичните избори за кмет на населеното място на 22 март 1997 г. Наследява на този пост своя баща, който е бил кмет на селото от 1991 до 1996 година. Баща му е починал, покосен от инфаркт, а в селото се организира Инициативен комитет, който подема подписка и издига Стефан за кмет на Царев брод. И той вече 25 години следва примера на своя баща - да бъда отговорен, трудолюбив, да милее за работа и селото, да уважава хората и да бъде справедлив.

И макар делникът му да не е лесен - не можеш да се скриеш от отговорност, защото всички те познават и с хора работиш, а на някой все нещо не му е угодно и настоява за своето, въпреки това не е върнал човек. Казва, че в последните години няма свободен имот в Царев брод и все повече стават младите семейства. Радва се, че няма отлив на хора, че са запазили училището, детската градина, читалището, има местен бизнес. С гордост отчита, че няма човек на социални помощи. И чака да мине пандемията, за да види повече радост в очите на своите съселяни.

Какво е нужно, за да върви кметската работа и да имаш уважението на хората, чуйте повече в интервюто на Ивелина Иванова със Стефан Живков.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Атанас Радев

Подкрепата за правителството под въпрос

На фона на вътрешни сътресения, ДПС-ДПС решава да остане ли част от управляващото мнозинство и да крепи коалицията ГЕРБ-БСП-ИТН или не. ДПС-Доган подкрепи кабинета "Желязков" с идеята да си осигурят влияние във властта. Но, вместо това, те не получиха властови постове. Не веднъж предупреждаваха, че ще оттеглят подкрепата си. Освен това, политици от..

публикувано на 01.04.25 в 14:57

Пещерните чудесии на "Бисерна"

Драперии, синтрови кори и тигрова украса са само част от пещерните чудесии на „Бисерна“. Освен с природната си красота, Шуменското плато е дарено и с тази прелест под земята. Двата пешеходни маршрута до пещерата - от парка „Кьошкове“, както и от разклона за Шуменската крепост, по пътя за вилата на общината, са подготвени и добре указани с табели.  От..

публикувано на 01.04.25 в 12:14

Акция по кръводаряване

Студенти и преподаватели от Филиал Шумен ще участват в акция за безвъзмездно и доброволно кръводаряване от днес до 4 април.  Това е част от  събитията по повод 10-годишнината от създаването на Филиала към Медицинския университет – Варна.  Предварително са записани 59 желаещи, които са разпределени в четирите дни до края на седмицата, заяви..

публикувано на 01.04.25 в 09:38

Доброволци възстановяват „Лъвчето“

Шуменски скаути и доброволци почистиха каптажната шахта и  възстановиха водната естакада в местността „Лъвчето“ в парк „Кьошковете“. „Шахтата е с дълбочина между 10 и 15 метра. Тя беше пълна с тонове отпадъци, хвърлени от хората. Имаше дори бетонни стълбчета и метални части“, каза за Радио Шумен Добромир Драев, доброволец в скаутския клуб...

публикувано на 31.03.25 в 16:51

Кърпят още 12 улици

„Изкърпването със студена асфалтова смес е временно решение на проблемите с дупките по шуменските улици“. Това заяви Галин Ганчев, директор на Общинско предприятие „Строителство и благоустройство“ в отговор на сигнал на Радио Шумен за некачествено запълване на уличните дупки по ул. “Селиолу“ в Шумен. Улицата бе една от единайсетте, включени в..

публикувано на 31.03.25 в 13:00

В Мюнхен танцуват по нашенски

Фолклорният танцов състав „Лисичка“ в Мюнхен, Германия вече 8 години увлича в ритмите на българските народни танци десетки наши сънародници. Когато сърцето играе и краката искат да правят същото, начинът е само един, казва художественият ръководител Мехмед Памуков. „Правим го, за да не забравяме откъде сме тръгнали, а другите да видят кои..

публикувано на 31.03.25 в 11:39

Мюсюлманите празнуват Рамазан Байрам

Голям тридневен празник посрещат днес мюсюлманите.  Рамазан Байрам започна с празничен намаз в стотици джамии в Североизтока. Той постави края на свещения месец, по време на който вярващите спазваха строг пост от изгрев до залез слънце.  Рамазан Байрам е известен и като Шекер Байрам, защото на трапезите задължително се слагат сладкиши, а..

публикувано на 30.03.25 в 11:59