Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Плащат великденските добавки

Снимка: Ани Петрова

До края на деня НОИ ще плати нужните средства към „Български пощи“ ЕАД за изплащането на допълнителната сума в размер на 70 лева, която трябваше да получат за Великден българските пенсионери. Това заяви за Радио Шумен Петър Иванов от пресцентъра на НОИ.

Той добави, че едновременно с пенсиите, които се разплащат по график определен от  „Български пощи“ ЕАД ще бъдат изплатени и ковид добавките, както и разликата между общата сума от пенсии и добавки през януари 2022 г. и общата сума от пенсии и добавки от декември 2021 г.

Радио Шумен припомня, че заради срив във системата на "Български пощи" хиляди пенсионери не можаха да получат помощта, определена от правителството за великденските празници. От своя страна от "Български пощи" съобщиха за Радио Шумен, че имат техническа готовност изплащането да започне още през следващата седмица.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ликвидираха пламъците в село Пристое

Загасен е пожар, възникнал в индустриалната зона на Шумен, съобщиха от полицията. Извършва се оглед, а по първоначална информация са унищожени тежкотоварен автомобил, бус и два леки автомобила. Овладян е и пожарът край Белокопитово в сухи треви, ликвидирани са пламъците в стърнището в село Пристое.  Благодарение на бързата реакция на огнеборците..

публикувано на 27.07.25 в 16:17
Снимката е илюстративна

Огнеборци потушават пламъци в Пристое

Огнеборци от пожарната в Шумен работят по погасяване и ликвидиране на четири сложни пожара в момента, съобщиха от полицията. Три от тях са на територията на областния град, един е в село Пристое. За него има данни,че пламъците са близо до имоти в селото.  От сутринта са ликвидирани още два пожара. Работата на огнеборците е затруднена заради силния..

публикувано на 27.07.25 в 14:40

Четири големи пожара горят в страната

Четири големи пожара горят в страната - в Лесово, Илинденци, в Трънско и в русенското село Николово. Товаобявиха на брифинг от Оперативния щаб при МВР. За момента няма опасност за населените места. Четирите хеликоптера и двата самолета по линия на поисканата помощ от Европейския съюз ще кацнат следобед на летище "Пловдив".  При Лесово от 08.00..

публикувано на 27.07.25 в 14:24
Гледка към село Очин дол

Времето през новата седмица

През седмицата атмосферата ще се лабилизира. В понеделник ще е предимно ясно, до обяд слънчево. По-късно следобед ще се развива купеста облачност и на места във вътрешността на Североизточна България не е изключено да превали краткотраен дъжд. Вятърът ще се ориентира от северозапад, слаб до умерен, по Черноморието следобед от югоизток. Минималните..

публикувано на 27.07.25 в 13:14
Снимката е илюстративна

Временни ограничения за камиони

Заради очакваните високи температури и днес между 13:00 ч. и 21:00 ч., ще бъде ограничавано движението на камионите над 20 тона по определени участъци от републиканската пътна мрежа, съобщава Агенция „Пътна инфраструктура“.  Ограничението се прилага на територията на 8 области, за някои участъци от първи, втори и трети клас пътища във Видин,..

публикувано на 27.07.25 в 08:33

Горещо и в неделя

И днес отново очакваме слънчево и горещо време. Вечерта и към нощта по поречието на Дунав ще се развива известна купеста облачност.  Вятърът ще е поривист.  Над целия район ще се ориентира от югоизток и ще се усили.  Максималните температури едва забележимо ще се понижат спрямо предишните дни. Днес те ще бъдат в интервала 35°- 40°, за района на..

публикувано на 27.07.25 в 07:44

Затварят част от улица в Шумен

Временна организация на движението въвежда Община Шумен по шуменската ул. „Васил Друмев“ в участъка между кръстовищата с улиците „Любен Каравелов“ и „Св. св. Кирил и Методий“. Промяната се въвежда на 26 и 27 юли (събота и неделя) с пълно затваряне на пътното платно във връзка с изграждането на водопровод и канализация на обект...

публикувано на 25.07.25 в 17:38