Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обвинения в ИТН - Шумен

Снимка: БГНЕС

Обвинения, че „Има такъв народ“ в Шумен не работи в интерес на местните жители, отправи днес бивш член на партията. 34-годишният Анатоли Стрелков заяви, че още между предсрочните избори миналата година е представил пред местната структура свой проект за транспортна свързаност на областите Шумен, Разград и Търговище. Целта е с използване на съществуващата към момента инфраструктура и със закупуването на електрически автобуси и мотриси да се осигури връзка между населените места и 8 индустриални зони, в които работят хиляди служители, а също и с националните резервати „Плиска“, „Мадара“ и „Преслав“. 

  „Това е проект на стойност около 170 милиона лева, който би могъл да получи финансиране по Плана за възстановяване и устойчивост и ще е от полза на десетки хиляди граждани“, заяви Анатоли Стрелков, който разказа за идеята заедно с колегата си Владимир Гичев, представен като член на партията. Те обаче не срещнали разбиране от местното ръководство на „Има такъв народ“ и получили отговор, че въпросът не е актуален, докато не дойдат местните избори. Според Стрелков и Гичев, много други членове напускат партията, защото са разочаровани.

Шуменската структура на „Има такъв народ“ е единна. Нямаме напуснали членове през последните седмици, след като партията се оттегли от управляващата коалиция, няколко депутати напуснаха парламентарната група. Това каза за Радио Шумен координаторът на „Има такъв народ“ Петър Петров.

"Въпросните лица са бивши наши членове, изключени от "Има такъв народ" по различни причини като нелоялно политическо поведение, изнасяне на информация, неплащане на членски внос, включително има и съмнение за злоупотреба с лични данни. Не бихме искали по никакъв начин името на "Има такъв народ" да се свързва с тях. По отношение на техните твърдения, структурата в Шумен е в пълна цялост и стоим зад решенията на ръководството ни", каза Петров.

Независимо от това какво ще се случи в страната след гласуването на вота на недоверие на правителството тази вечер, нямам притеснения за сътресения в шуменската структура на „Има такъв народ“, каза още Петър Петров. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Автобуси за Задушница

Допълнителен транспорт по линия №14 до Гробищния парк в Шумен ще бъде осигурен тази събота по повод Голяма задушница, информират от „Пътнически автотранспорт“.  Първият автобус тръгва в 8:00 ч. от обръщача на кв. „Боян Българанов“. Автобусите ще се движат през 30 минути.  До гробищата в Шумен могат да се ползват и автобусите за Макак и Царев..

публикувано на 20.02.25 в 14:14

Полицията при зрелостниците

Колко подготвени влизат в живота зрелостниците, момичетата и момчетата на 18-19 години, за които съвсем скоро ще удари последния учебен звънец? Семейството има решаваща роля да ги е посъветвало за всички опасности извън дома, училището също. Но и полицията в последните години много активно работи точно с учениците в 12 клас. В област..

публикувано на 20.02.25 в 14:06

На пазар по време на бойкота

Няма голям отлив на клиенти в големите хранителни магазини в Шумен по време на втората дата за бойкот на веригите, показа репортерска проверка на Радио Шумен. Паркингите пред магазините са пълни, а гражданите пазаруват с обичайния темп.  При бойкота от 13 февруари Министерството на финансите отчете близо 30 % спад на оборота на веригите. Очакванията за..

публикувано на 20.02.25 в 12:44

1884 лв. средна заплата в Шуменско

Средната брутна заплата в Област Шумен е нараснала през четвъртото тримесечие на миналата година с близо 13% на годишна база до 1884 лв. Ръстът в обществения сектор е 11,6%, а в частния – 13,3%.  Спрямо предходното тримесечие увеличението е с 5%, като най-голямо е то в икономическите дейности  „Образование“, „Създаване и разпространение на..

публикувано на 20.02.25 в 11:45

Погледнете си личните документи

Валидността на над 29 000 документи за самоличност в ОДМВР- Шумен изтича между месеците март и декември през настоящата година, съобщават от там. Лични карти трябва да подменят 8426 жители на областта, изтича валидността на 14 870 паспорта и на 5908 свидетелства за управление на моторни превозни средства. 55% от общия брой..

публикувано на 20.02.25 в 11:31

Язовирът се пълни

Увеличава се обемът на язовир  „Тича“ от последните снеговалежи, показват дневните данните на Министерството на околната среда и водите.   Наличният обем във водоема е 150 млн. кубика. Средно денонощният приток на вода е три пъти по-висок от разхода. За денонощие във водоема се вливат 3,612 кубически метра в секунда, а разходът за денонощие е..

публикувано на 20.02.25 в 11:01

Чистят спирки и тротоари

Стръмни и тесни улици, по които едрогабаритна техника не може да влезе, неправилно паркирани автомобили, които пречат на машините да разчистват и обработват, както и автомобили, движещи се с летни гуми. Това са трите проблема с почистването в Шумен, съобщават от администрацията.  Повече машини ще се насочат към гробищните паркове във връзка с..

публикувано на 20.02.25 в 10:00