Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма да има Covid ограничения

Снимка: Ани Петрова

Не се предвиждат ограничения, свързани със затваряне на бизнеси, няма изисквания за COVID сертификати в страната и не е предвидено ограничаване на движението. Това обяви на брифинг в Министерския съвет премиерът в оставка Кирил Петков след среща със здравните власти.

"Искам ясно да заявя на всички български граждани: Няма и не се предвижда да има ограничения, свързани със затваряне на бизнеси, няма изискване за Covid сертификати в страната и няма предвиждане за ограничения в движението. Искам да успокоя всички, че следим ситуацията много внимателно, но данните показват, че българите могат да имат едно спокойно лято", подчерта премиерът в оставка.
По-рано днес Петков проведе среща с главния държавен здравен инспектор Ангел Кунчев Кунчев и с представителите на здравните власти, които са докладвали за епидемичната обстановка в страната и ситуацията с разпространението на COVID-19.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изплащат помощи на фермери

Поетапното изплащане на държавната помощ за компенсиране на щетите по земеделските култури, причинени от неблагоприятни климатични условия, заради които тази година измръзнаха череши, вишни и кайсии започва от днес.  Над 3 млн. и 200 хил. лв. ще постъпят по сметките на 254 земеделски стопани, съобщават от Фонд „Земеделие“. Право на субсидии имат..

публикувано на 25.08.25 в 08:27

Без ток днес

Ремонтни работи на съоръженията за доставка на електроенергия ще са причина за спиране на тока в населени места от Североизточна България и днес, на 25 август, съобщават от електроразпределителното дружество. Русе От 8:00 ч. до 10:00 ч. , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия по..

публикувано на 25.08.25 в 08:25

Над 3500 зрелостници на изпит

В 400 училища от 8:30 ч. ще се проведе матура по профилиращ предмет или по професия.  Очаква се да се явят над 3500 младежи. Най-предпочитани предмети за изпитната сесия са английски език, география и икономика, както и биология и здравно образование. Държавни зрелостни изпити по профилиращ предмет се провеждат едновременно по 22 учебни предмета,..

публикувано на 25.08.25 в 07:58

Времето днес

Днес ще има променлива, често значителна облачност, на места с краткотрайни валежи от дъжд, възможни са и гръмотевици.  Ще духа слаб, по Черноморието умерен вятър от североизток, около обяд ще се обърне от изток и югоизток.  Максималните температури ще са между 23° и 28°, за Шумен около 26°.  Вълнение на морето 3, северно от Калиакра до 4 бала...

публикувано на 25.08.25 в 07:35

Времето до края на август

В понеделник облачността ще е променлива, до обяд по-често значителна, с краткотрайни валежи от дъжд, на места придружени от гръмотевици. Следобед по крайбрежието, а до края на деня и във вътрешността валежите ще спрат, а облачността ще се разкъса и намалее. Ще духа слаб до умерен вятър от източна четвърт, следобед предимно от югоизток. Минималните..

публикувано на 24.08.25 в 16:01

Земетресение във Вранча

Земетресение с магнитуд 4 по Рихтер е регистрирано тази сутрин в района на град Фокшани, Румъния, съобщават от Националния институт по геофизика, геодезия и география при Българската академия на науките. По данни на Националния сеизмологичен център земетресението е станало тази сутрин в 07:15 часа българско време.  Земният трус е с епицентър..

публикувано на 24.08.25 в 12:31

Променлива облачност и почти без валежи

Между 14° и 18° бяха температурите на въздуха в 6:00 ч. тази сутрин в региона. В Шумен са измерени 18°, атмосферното налягане е 987 хектопаскала – по-ниско от средното за месеца, ще се повишава, а относителната влажност на въздуха - 42%. Днес ще има променлива облачност, с повече слънчеви часове преди обяд. Ще е почти без валежи. Ще духа..

публикувано на 24.08.25 в 07:26