Над 13 000 младежи са подали заявления за участие в задължителните държавни зрелостни изпити, които ще се проведат в края на август.
Най-много – 7908, са кандидатите за матурата по български език и литература, която ще е на 25 август. Ден по-късно е изпитът по предмета по избор. Документи за него са подали над 2400 младежи. Също на 26 август ще е задължителният държавен изпит за придобиване на професионална квалификация, като право да се явят ще имат 2870 души. За 29 август са планирани матурите по желание по шест предмета.
На изпитите през следващия месец имат право да се явят зрелостници, които не са били допуснати на минали сесии, по някаква причина са ги пропуснали или са получили слаба оценка при предишно явяване.
До 30 октомври 2025 г. се удължава срокът за обозначаване в лева и евро на бележките от таксиметровите апарати Това предвиждат промени в Закона за въвеждане на еврото. Поправките са предложени от Министерския съвет и вече са внесени в Народното събрание. Очаква се да бъдат разгледани преди 8 август тази година. Удължаването на срока се..
За финансова измама, при която се злоупотребява с името Главна дирекция за борба с организираната престъпност съобщават от службата. Измамниците заблуждават хора по телефона, че съдействат за предотвратяване на престъпление и опит за източване на банковите им сметки. В същото време, целта на процеса е тегленето на кредит или превод на пари в..
Русе На 22.07.2025 г., от 8:30 ч. до 12:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Писанец: ТП 1, ТП 2, ТП 3, ТП 4, ТП 5, ТП „Почивна база Г.Генов“, ТП „ТКЗС Писанец 1“ , ВТП „Мобилтел“, ТП „ТКЗС Писанец 2 “, БКТП "Академия", БКТП "Земеделец", ТП „Помпена станция ВиК“; Обекти: "Свинеферма": Помпена станция ВиК, Културен..
Днес отново ще е предимно слънчево и горещо, следобед с развитие на купеста облачност. Ще духа слаб вятър от юг, след обяд ще се обърне от югоизток и по крайбрежието ще се усили до умерен. Преобладаващите максимални температури във вътрешността на района ще са между 37° и 42°, а по Черноморието от 29° до 34°, за Шумен около 39°. Вълнение на..
Нелицензирани сайтове продават винетки на високи цени в евро, като изискват и плащането на допълнителни такси. За това предупреждават от националния доставчик на електронни услуги за пътни такси "Интелигентни трафик системи", който е официален партньор на Агенция "Пътна инфраструктура". От дружеството призовават шофьорите да не купуват винетки от..
Заради очакваните високи температури, от днес до петък между 13:00 и 21:00 ч. ще бъде ограничавано движението на камиони над 20 тона по определени участъци от републиканската пътна мрежа в осем области - Видин, Плевен, Велико Търново, Стара Загора, Русе, Разград, Шумен и Търговище. Това напомнят от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ)...
Температурите в Североизточна България тази сутрин са: 17 градуса в Шумен – 18 – в Търговище, 20 – в Разград, 22 – в Русе, 24 градуса – в Силистра. В Шумен атмосферното налягане е 985 хектопаскала– малко по-ниско от средното за месеца, още малко ще се понижи; относителната влажност на въздуха е 74%. Днес отново ще е предимно слънчево и..