Късо съединение предизвика пожар в къща в Нови пазар снощи, съобщиха от шуменската полиция.
В 23:11 часа е получено съобщение за пожар в покрив на къща на ул. “Янаки Вергиев“ в града. Противопожарен екип бил изпратен на място веднага.
Огнеборците бързо успели да погасят пламъците с помощта на 500 л вода. Изгорели само 4 кв. м покривна конструкция.
Изяснено било, че пламъците тръгнали след късо съединение в главния захранващ ел. кабел към къщата от електрическо табло. Къщата е спасена от изгаряне.
Около 22:50 часа в четвъртък след активни оперативно-издирвателни мероприятия по противодействие на престъпления с наркотици задържаха мъж от Шумен и жена от Каспичан и двамата на 33-години. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Шумен. Мъжът е управлявал лек автомобил „Дачия“, с шуменска регистрация като е спрян за проверка на етапна връзка на..
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Петък 15.08.2025 Разград На 15.08.2025 г., от 8:30 ч. до 16:30 ч. , поради оперативни превключвания на съоръженията за доставка на електроенергия, са възможни смущения в селата: Лъвино, Къпиновци, Средоселци, Печеница,..
И днес ще е предимно слънчево, с временни заоблачавания главно в южната половина от района. Ще продължи да духа умерен, временно силен североизточен вятър, във вътрешността слаб до умерен от изток-североизток. Максимални температури от 30° до 35°, по Черноморието между 27° и 30°. За района на Шумен се очаква максимална температура 34°. Вълнението..
Временно се преустановява събирането на отпадъци от подземните контейнери в Шумен, съобщават от общината. Това се налага заради повреда в специализирания автомобил за сметосъбиране. По тази причина те няма да бъдат обслужвани и днес . До отремонтирането на повредата, до всеки подземен контейнер временно са поставени съдове тип "бобър", които се..
Грамота от полицията в родния си град получи шуменецът Георги Апостолов. На 3 август той и Тихомир Инджов от Несебър успяха да спрат и задържат пиян шофьор на автобус в района на Несебър. Наградата на Апостолов връчи старши комисар Георги Гендов – директор на ОДМВР – Шумен. „Управлението под въздействие на алкохол е една от най-сериозните предпоставки за..
И Шумен попадна в серията измами с карти за градския транспорт. От няколко дни в социалната мрежа има оферта за шестмесечни превозни документи само срещу 3,81 лв. Приканват се хората да действат бързо, тъй като картите са едва 500. Под публикацията има и линк, които уж води към промоцията. Засега страницата „Обществен транспорт в Шумен“ има 5..
61-годишен от село Пристое е задържан в РУ- Каолиново. В следобедните часове вчера, при извършване на проверка от полицейския служител мъжът направил опит да му попречи да свърши служебните си задължения. След надлежно предупреждение, че ще бъде задържан, той оказал съпротива и нанесъл удар по десния крак на униформения. Задържан е за срок..