Започна поетапното обновяване на маркировката на пешеходните пътеки в Нови пазар дни преди началото на учебната година.
Приоритетно ще се извърши реновиране на маркировката около училищата, детските градини, яслата, както и паркингите. Това съобщи кметът на Общината Георги Георгиев.
Той уточни, че екипите, които извършват подновяването на маркировката, работят така, че да не се налага реорганизация на движението. От Общината съветват водачите да шофират със съобразена скорост в тези участъци.
С 50% са намалели посетителите на туристическите обекти в Природния парк „Шуменско плато“. Драстичният спад се дължи на необичайното присъствие на черен леопард. Властта затвори за 9 дни достъпа и това се отрази на приходите. Иначе за първото полугодие на годината се отбелязва общо увеличение на туристите и приходите от тях...
Над 3.2 милиона лева са стрували ремонтите на няколко улици в Шумен. Това стана ясно по време на обиколка на кмета на общината Христо Христов по обновените участъци. Кметската инспекция започна тази сутрин от паркинга на парк "Кьошковете". За ремонта на улица „Георги Раковски“, която води до парка, са изхарчени 290 хил. лева за подмяна на..
Седмокласниците от шуменската математическа гимназия са с най-висок успех от външното оценяване сред 50-те училища в област Шумен. Средната оценка на учениците от ППМГ по български език и литература е Много добър 5.28 или 80.51 точки, а по математика – Много добър 4.96, или 73.38 точки. На второ и трето място в областта по успех на теста по български..
С бурни аплодисменти италианската публика посрещна малките танцьори от ДТА „Пъргавелче“ на сцената на Международния фолклорен фестивал в Соренто – Неапол. В продължение на три дни шуменските пъргавелчета участваха във фестивалната програма заедно с Вокална група „Шаренийки“ към Второ основно училище „Д-р Петър Берон“ в Шумен. „Въпреки че..
Пожар гасиха огнеборците в къща в село Живково тази нощ. Това съобщават от шуменската полиция. В 01:05 часа на 2 юли в дежурната част на РСПБЗН - Шумен е прието съобщение за пожара. На място е насочен противопожарен екип. Огнеборците заварили силно развит пожар. По данни на живущите в къщата, не е имало включени ел.уреди. Унищожени са около 200..
56-годишен мъж от Шумен е задържан за нанесена лека телесна повреда в условие на домашно насилие. Това съобщават от шуменската полиция. Малко след 20:00 часа снощи на ул. “Гоце Делчев“ в града възникнал скандал, по време на който мъжът нанесъл удар на 47-годишната си бивша съпруга. По случая е образувано досъдебно производство.
Установен е помагач в телефонна измама в Нови пазар, съобщават от шуменската полиция. Както Радио Шумен информира, 86- годишна жена от Нови пазар получила на 28 юни обаждане по телефона от непознат. Той се представил за полицейски служител. Казал й, че се провежда акция за задържане на телефонни измамници. Мъжът я убедил да предостави парична..