„Волов“(Шумен) и „Ботев“(Нови пазар) загубиха двубоите в Рилци и Балчик

"Волов"(Шумен) - Рилци - архив
Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Волов“(Шумен) загубиха с минималното 1:0 гостуването на „Рилци“(Добрич). Двубоят бе от третия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група и се игра на стадион „Дружба“ – изкуствените терени в добруджанския град. Мача ще се запомни с равностойната игра на футболния терен, с лек превес на домакините в края на двубоя. Тогава падна и победният гол за домакините. В 74-та мин. Дейвид Венциславов осигури трите точки с гол от фаул отсъден в близост до наказателното поле на шуменци.До края на мача Георги Георгиев и Диан Минчев пропуснаха да реализират други положения пред вратата на Йосиф Славчев за добричкия тим. Шуменци играха добре на изкуствения терен в Добрич, на пропуските на Ивелин Василев, Боян Димов, Радослав Антонов и Радослав Ковачев лишиха тима от голов резултат. В следващия кръг „Волов“(Шумен) приема у дома „Черноморец“(Балчик).

„Ботев“(Нови пазар) с трета поредна загуба в първенството. На негостоприемния терен в Балчик новопазарци играха слабо и загубиха двубоя с голям резултат. Още в 10-та мин. домакините излязоха напред в резултата с гола на Иван Цанев. След още десет минути Джорджио Димитров удвои преднината на „Черноморец“(Балчик). „Ботев“(Нови пазар) отговори на предизвикателството на футболния терен и с гола на Петко Петков в 29-та мин. се опита да се върне в мача. Две-три минути след това обаче отново Джорджио Димитров порази вратата на Атанас Атанасов за 3:1 при който резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена. В началото на второто полувреме домакините отново превзеха вратата на новопазарци. В 52-та мин. Иван Цонев реализира втори гол в двубоя за 4:1. Домакините продължиха с нападателната си игра и до края на мача реализираха още два гола. В 65-та мин. защитника Кристиян Бешев записа името си сред голмайсторите, а шуменеца Алекс Наков от този сезон състезател на „Черноморец“(Балчик) оформи крайното 6:1 пет минути преди края на двубоя. В следващия кръг „Ботев“(Нови пазар) приема у дома втория тим на „Черно море“(Варна).

"Опен Шумен" през юли

Шумен очаква шахматисти от цял свят това лято за най-големия международен турнир в България Международният турнир по ускорен шах и блиц "Опен Шумен", организиран от Спортния клуб по шахмат „Шумен"  за поредна година ще привлече шахматисти от цял свят в „Арена Шумен", където в периода 26-28 юли ще се проведе едно от най- престижните за България шахматни..

публикувано на 15.05.24 в 07:14

Грация и красота в "Арена Шумен"

Шумен бе домакин на Международния турнир по художествена гимнастика за купа "Алегро“, който се състоя в зала „Арена Шумен“. Състезанието се проведе със специалното участие на Националния ансамбъл по художествена гимнастика на България. Организатори на събитието са община Шумен и Спортен клуб „Алегро“ - Търговище.  Официални гости на турнира бяха..

публикувано на 14.05.24 в 16:15
Ансамбъл (жени)

Грациите от ансамбъла - в Шумен

Националният ансамбъл по художествена гимнастика жени ще гостува в Шумен днес. Момичетата на Весела Димитрова ще участват в откриването на Международния турнир за купа „Алегро“.  Очаква се те да представят двете си съчетания, с които ще се борят за отличията на Олимпийските игри в Париж през лятото. Заявки за двудневния турнир по художествена..

публикувано на 14.05.24 в 12:48

13-ата е факт!

„Лудогорец“ спечели 13-ата си поредна шампионска титла. Това стана след домакински успех над втория  „ЦСКА София“ с 3:1.  Отборът на Георги Дерменджиев поведе в резултата още във 2-рата минута с гол на Квадво Дуа, но гостите не се предадоха и стигнаха до изравняване в 35-ата минута с попадение на Фернандо Каранга.  Само почивката тимът от Разград..

публикувано на 11.05.24 в 21:54

Важна крачка към нова титла

Хандбалистите на „Шумен 61“ са на една победа от нов златен дубъл. В първия двубой от суперфинала в първенството тимът, воден от Никола Карастоянов и Костадин Семерджиев, спечели над основния си опонент през този сезон „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 31:28, на полувремето 19:14.  През първата част шампионите имаха предимство и на моменти преднината им..

публикувано на 11.05.24 в 20:50
Айк Мнацканян

Битка за олимпийски квоти

Четирима борци от русенския клуб „Юнак- Локомотив“ ще се борят за олимпийски квоти на започващата днес квалификация в Истанбул.  При жените ще участват Ирена Бинкова в категория до 53 кг. и Юлияна Янева в категория до 76 кг.  Първите им схватки са в сутрешната сесия утре, която започва от 10:00 ч.  В свободния стил при мъжете русенският клуб ще бъде..

публикувано на 09.05.24 в 13:05

Завършиха „Ученическите игри 2024”

Наградиха победителите във финалите на „Ученически игри 2024” по волейбол и баскетбол за юноши 11-12 клас, на които Разград бе домакин през последните четири дни. Победител във волейболната надпревара, която се проведе във физкултурния салон на ПГПЧЕ „Екзарх Йосиф”, е МГ „Д-р Петър Берон”-Варна. Във финалната среща, продължила 55 минути,..

публикувано на 04.05.24 в 15:08