55% от лекарите у нас са били жертва на вербална агресия, а 7 на сто - и на физическа. Това заяви председателят на Българския лекарски съюз д-р Иван Маджаров по време на 11-ия конгрес на Югоизточно-европейския медицински форум, цитирайки проучване направено от агенция „Тренд“.
„Реалните случаи обаче са в пъти повече“, коментира д-р Маджаров.
Председателят на БЛС изнесе данни от проучване на съсловната организация, според което 53% от лекарите в Италия са били жертва на насилие. Оказва се, че ситуацията в близката до нас Турция обаче е много по-сериозна, там почти 90% от заетите в здравния сектор са били жертва на насилие поне един път през кариерата си.
Д-р Маджаров коментира, че агресивното поведение се генерира основно от загриженост за здравословното състояние, дългото чакане, усещането за лошо качество на получените грижи и неудовлетворението от отношението на медицинския персонал.
Днес ще има променлива облачност: сутринта ще има временни разкъсвания и намаления, а по-късно през деня ще се увеличава до значителна. Вятърът ще е умерен по крайбрежието от изток и югоизток, във вътрешността на Североизточна България поривист от юг-югоизток. Максимални температури 13°-18°, по крайбрежието 10°-13°, за Шумен 15°. Дежурен..
Планови прекъсвания на територията на областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Разград От 9:00 до 16:00, в района на с. Задруга, гр. Глоджево Русе От 8:30 до 16:30 в района на гр. Русе, с. Табачка Силистра От 8:30 до 16: в района на гр. Силистра, гр. Алфатар, гр. Главиница Търговище От 9:00 до..
Национален протест на работещите в градския транспорт на София, Варна и Русе започна в столицата тази сутрин, съобщава БТА. Той преминава под надслов „Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!“ Протестът се организира от КНСБ във връзка с продължаващото хронично недофинансиране на сектор „Транспорт“ с настояване за..
Днес започва Страстната седмица или Седмицата на страданията. Според Библията, това е последната седмица от земния живот на Исус Христос. Всеки ден от тази седмица се нарича велик с изключение на Разпети Петък. Тя завършва в навечерието на Великден, денят, в който се празнува Христовото възкресение, казва енорийският свещеник от Нови пазар Андрей..
Разград На 14.04.2025, от 9:00 до 16:00 , поради профилактика на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Севар, ТП 1Севар, ТП 2 Севар, ТП 3 Севар, МТП 4 Севар, ТП 5 Севар, ТП "Овцеферма "Севар, ТП "ТКЗС "Севар. На 14.04.2025, от 9:00 до 10:00 , поради профилактика на съоръженията за..
Днес ще има променлива облачност, която преди обяд често ще намалява до слънчево време. Вятърът ще е слаб до умерен . Максимални температури 13° - 18°, за Шумен - 15°. Прогнозата е на НИМХ-Варна.
Отборът по роботика на шуменското СУ "Панайот Волов" е новият шампион на First Lego League. Наградата на най-голямото Лего състезание в България е комплексна и включва четири компонента – основни ценности, проект, робо проект и робо игра. Купата бе връчена от основния куратор на състезанието – зам.-кмета на Бургас Михаил Ненов. Тази година в..