"Работилница за лекари“ и „Форум на студентите и специализантите по медицина и природни науки в България” са два проекта на Фондация „Гален Темелков“, които ще бъдат реализирани с финансовата подкрепа на община Шумен.
Обществената организация е учредена в памет на покоен шуменец, студент по медицина, а идеята е създаване на база в подкрепа на деца и кандидат-студенти по медицина.
За двете нови инициативи, в които тези млади хора инвестират време, знание и енергия, разказват Десислава Петрова и Михаела Тончева от фондация "Гален Темелков" в интервю на Ивелина Иванова.
„Работилницата за лекари“ ще се проведе на 23 октомври, а съвсем скоро – на 24 и 25 септември, е Форумът на студентите и специализантите по медицина и природни науки в България. Събитието ще бъде във шуменския Филиал на Медицинския университет във Варна.
На 2 октомври светът отбелязва Международния ден на социалния педагог - сравнително нов празник, който се чества от 2009 година. Социалният педагог подпомага деца, младежи и възрастни в тяхното социално, емоционално и образователно развитие, особено когато те са в уязвимо положение или изпитват затруднения в адаптацията към средата. Почасови..
Българската икономика се нарежда на 56-то място в световна класация на канадския институт „Фрейзър“, който всяка година оценява икономиките на 165 държави в света. „България е между Гърция и Тайланд, което не е лошо постижение за страната“, каза икономистът Румен Гълъбинов пред Радио Шумен. Сред категориите за оценка България се представя..
Този принцип на определяне на такса смет за следващата година ще приложи община Шумен. Наредбата е качена в сайта на общината за обществено обсъждане до 29 октомври. Предложенията и измененията трябва да се изпратят в този срок. Информацията колко души живеят в едно жилище ще се взема служебно от националните регистри, но ако има неуточнена..
В празник на талантите ще се превърне откриването на новата учебна година в Центъра за подкрепа на личностното развитие – Обединен детски комплекс „Анастас Стоянов“ – Шумен. Краткият концерт ще започне в 18:00 ч. пред Драматично-кукления театър „Васил Друмев“. Събитието ще събере деца, родители и приятели на изкуството. Малко преди концерта..
След възвръщането на Южна Добруджа към България с Крайовския мирен договор през 1940 г. Силистра се превръща в културна столица на региона. Изследване, базирано на публикации във в. "Подем", излизал през тези години в региона, показва как градът бързо възстановява и развива културния си живот. Проучването е дело на дългогодишния журналист..
Два нови национални рекорда за България в свободното гмуркане постави шуменката Силвия Рашкова. Тя достигна дълбочина от 40 метра без плавници и съответно 64 метра в дисциплината свободно потапяне на Световното първенство в Кипър. В този спорт състезателите се спускат на десетки метри във водата без кислородни бутилки и допълнителен кислород...
Вече три години Елена Големанова от Русе сбъдва своите мечти в собствена сладкарница в далечна Португалия. Преди десет години тя отива в град Фару, който се намира на брега на Атлантическия океан, а на португалски знае да каже само „здравейте“ и „добър ден“. Благодарение на свои роднини, които живеят там, започва да напредва. Първата ѝ работа е в..