Работещите в Регионалната здравна инспекция в Шумен подкрепят националните протести на колегите си за увеличаване на заплатите. В обедната си почивка днес шуменските инспектори, експерти и специалисти протестираха символично пред сградата на Инспекцията.
Те настояват за минимум 20 процента увеличаване на заплатите със задна дата, за да се компенсира поне частично инфлацията. Средната брутна работна заплата в здравната институция в Шумен е 1050 лв., съобщи Албена Патлеева - главен инспектор и председател на синдикалната секция към КТ „Подкрепа“.
„Ние сме държавни служители, нямаме право да работим по втори договор на друго място и това са единствените ни доходи“, каза още тя.
„Единици са хората, които получаваха добавки за работа на първа линия в COVID- пандемията“, заявиха протестиращите.
В момента в РЗИ - Шумен работят 65 души. Заради ниските възнаграждения има 6 незаети бройки. Символичните протестни действия пред сградата на Инспекцията ще продължат до края на седмицата.
Чуйте интервю на Мина Денева с Албена Патлеева.
Изцяло преасфалтирана е входно-изходната артерия на Шумен между Пети километър и табелата за вход на града, а днес беше официалното откриване. Присъстваха кметът на община Шумен Христо Христов и представителят на фирмата изпълнител „Автомагистрали – Черно море“ инж. Адриан Бошнаков. Дължината на реновираното трасе от Пети километър до входа на града..
Кметът на Шумен Христо Христов да предложи на директора на Държавното предприятие „Кабиюк“ Мартин Маринов да подпише анекс с Ездови клуб „Шумен 2010“. Така спортният клуб ще може да използва двете конюшни и сеновала в базата на „Кабиюк“ след изтичането на договора им за наем в края на месеца. Срокът на анекса да е до изясняването на въпроса защо не им..
Община Шумен въвежда временна организация на движение по ул. „Цар Иван Александър“ в участък от кръстовището с ул. „Лайош Кошут“ до кръстовището с ул. „Цар Асен I“. Промяната се въвежда с поетапно пълно затваряне на една лента от пътното платно във връзка с изпълнение на ремонт за времето от 30 юли до 13 август. Обходният маршрут на движение..
Завърши ремонтът на Професионалната гимназия по икономика (ПГИ) в Шумен. Дейностите бяха по проект на МОН, финансирани от Оперативна програма „Региони в растеж“. Общата стойност на ремонта е около 1,7 милиона лева, каза директорът на училището Данаил Илиев. "Ремонтът включваше обновяване на сградата и площадката, изграждане на нова ВиК система, нови..
Двама мъже са засечени да шофират след употреба на наркотични вещества в Шуменско вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Първият случай е с 26-годишен мъж от Смядово, установен да управлява лек автомобил с положителна на метамфетамин проба. Проверката е извършена около 22:20 часа на 28 юли на ул. “Юрий Гагарин“ в града. Водачът бил зад..
Разширяване на зоопарка предвижда община Шумен. Планирано е модернизацията да стане на два етапа. Първият етап предвижда обогатяване на колекцията с над 10 животински вида сред които рис, ням лебед, видра, дива котка, вълци, пъстър пор и др. За новите обитатели ще бъдат изградени отделни ограждения. Ще се направят и нови хабитати на различните..
Община Шумен актуализира разходите по бюджета си към 1 юли с приоритет сондажите за питейна вода. Това става с докладна записка на кмета проф. Христо Христов, в която се предвижда увеличаване на разходите за проектиране на дълбоките сондажи за питейно водоснабдяване в кв. Мътница, селата Белокопитово, Кладенец и Друмево и местностите Струмбата и..