Улици в русенския квартал „Здравец-Изток“ ще са без вода днес заради продължаващата работа по мащабния ВиК проект в града. Това напомнят от ВиК – Русе.
От 8,30 ч. до 17 ч. ще е спряно подаването източно от улица „Тича“ – в Детската градина „Здравец“, блокове „Терешкова“, „Николаев“, „Попович“ и. „Титов“, както и в бензиностанция ЕКО на булевард „България“. Ще се подвързва новоизграден участък от водопровод по улиците „Рига“ и „Петрохан“, уточняват от ВиК дружеството.
По график продължава основният ремонт на Дунав мост при Русе, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“. Монтират се предпазни пана в целия участък при естакадната част и ЖП инфраструктурата. Поставена е хидроизолацията на пътната плоча и компрометираните повърхности се подготвят за торкретиране. Ремонтът се извършва без..
Интензивен трафик в посока от България към Румъния се очаква в следващите часове през „Дунав мост“ при Русе. Това съобщи заместник областният управител Георги Георгиев. Очакванията са до края на деня през гранично-пропускателния пункт в посока северната ни съседка да преминат между 5000 и 6000 хиляди леки автомобила. Всички шест трасета на изхода..
Традиционното Великденско хоро събра стотици русенци на площада пред Община Русе под съпровод на професионалните музиканти от танцовия театър. Това е 34-тото издание и се провежда по повод големия християнски празник, а негови организатори са Община Русе и Фолклорен танцов ансамбъл „Найден Киров“. И тази година професионално жури отличи..
Хиляди миряни посрещнаха Възкресение Христово пред русенските храмове. Най-многолюдно беше пред катедралния храм „Света Троица“, където службата беше оглавена от Главиницкия епископ Макарий, викарий на Русенския митрополит Наум в съслужение със свещеници от Русенската света митрополия. Преди Пасхалното богослужение миряните получиха частица от..
12 буса са спрени от движение от началото на годината, заради нерегламентиран превоз на пътници в Русенско. Автомобилите са спрени от движение за срок от една година, а случаите са предадени на прокуратурата. Държавните институции в региона предприемат всички мерки за свеждане до минимум на травматизма от катастрофи. По данни на полицията..
Ремонтът на фугите в румънския участък на Дунав мост при Русе – Гюргево приключва утре. Това съобщиха от областната администрация. От 09.30 часа на 17 април ограниченията за придвижване в района ще бъдат премахнати и трафикът ще бъде възстановен в нормални условия. От българска страна са предприети всички мерки за организация на..
С повече от 20% се е увеличил трафикът през Дунав мост при Русе след приемането на България в Шенген и по суша. Това съобщиха от областната администрация. Най-съществен е ръстът при леките автомобили. От началото на годината в посока Румъния са регистрирани около 235 хиляди коли при близо 173 хиляди за същия период миналата година...