Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подкрепа от Общината

Снимка: Община Разград

Двама призьори от европейски първенства получиха днес финансови стимули от Община Разград. 17-годишният Лъчезар Вълчев през лятото стана европейски шампион на троен скок на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки, а дни преди него бронзов медал от Европейското първенство по борба за юноши и девойки в кат. 59 кг извоюва 18-годишната Фатме Шабан.

Двамата спортисти заедно с треньорите си – Красен Цонев от СКЛА “Лудогорец“ и Дениз Хамид от СКБ “Лютфи Ахмедов“ – се срещнаха днес със заместник-кмета на Община Разград Мирослав Грънчаров. Той им връчи парични награди за постигнати високи спортни резултати през 2022 г. Средствата са от финансовия резерв по чл. 11 от Наредба №25 за условията и реда за финансиране и подпомагане на спортните клубове и туристически дружества в Община Разград. Конкретната сума – по 1000 лева за всеки от двамата медалисти – бе определена с решение на Постоянната комисия за младежта и спорта в Общински съвет-Разград на нейно заседание през август.

Освен паричната премия двамата състезатели получиха и по още един подарък: наскоро излязлата от печат книга  „Николай Антонов – Таланта. По виража“ от Иван Нанков. Книгата е отпечатана с подкрепата на Община Разград, след премиерата й в София предстои и представяне в Разград през октомври.


По публикацията работи: Росица Арабаджиева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Разградски колоездачи в топ 10 на Гран При

Двама разградски колоездачи влязоха в топ 10 на Гран При Бърно. Пистовото състезание в Чехия е част от календара на Международния колоездачен съюз. Националът и състезател на разградския спортен клуб "Спринт" Георги Радославов се класира на 5-о място при юношите във финала на дисциплината Кейрин.  Мирослав Минчев се пребори за 9-о място в..

публикувано на 18.05.25 в 11:02
Архив

Волов с поредна победа у дома

Футболистите на „Волов-Шумен 2007“ записаха победа в последната си за сезона домакинска среща.  В мач от 28 кръг на североизточната група в трета лига на ст. „Панайот Волов“ шуменци спечелиха с 1:0 срещу отбора на „Лудогорец III“.  Единственото попадение в мача бе на Румен Николов. В момента „Волов – Шумен“ е на трето място в първенството след..

публикувано на 18.05.25 в 08:59

Хандбалният „Шумен 61” изгуби първия финален плейоф

Хандбалистите на „Шумен 61” изгубиха първия финален плейоф за титлата срещу „Локомотив” (Горна Оряховица). В зала „Арена Бяла” шуменци отстъпиха с 26:29 (13:10). Реваншът е на 25 май в „Арена Шумен”, а серията е до две победи. Вицешампионите изпуснаха мача още в първите минути на втората част, след като на полувремето водеха с 13:10. Те обаче..

публикувано на 17.05.25 в 16:05

Медал за Мариана Бянкова

Шуменката Мариана Бянкова спечели бронзовия медал на топка в елитния международен турнир по художествена гимнастика на Мария Петрова. В Пловдив се събраха над 400 състезателки от Израел, Чехия и 26 български клуба в различни възрасти и дисциплини. Отличието си Мариана заслужи в Деня на Шумен – 11 май. Медалът ѝ беше връчен от oлимпийската шампионка..

публикувано на 12.05.25 в 16:42

Щафета на свободата 2025

Стотици ученици се включиха в традиционната лекоатлетическа щафета в Шумен, посветена на Деня на Европа. За да се проведе надпреварата, за няколко часа тази сутрин бе затворен за автомобили бул. „Славянски“. Атлетите стартираха щафетата от пешеходната пътека на Руски паметник. Трасето стигаше до кръстовището преди Регионалната библиотека..

публикувано на 09.05.25 в 12:37

"Дунав" и "Добруджа" не се победиха

Отборите на "Дунав" - Русе и "Добруджа" – Добрич постигнаха резултат 1:1 вчера в оспорван двубой от 35-ия кръг на Втора лига. Головете и за двата тима паднаха през първата част на градския стадион в Русе.  Първи се разписа Милчо Ангелов, който даде аванс на гостите от Добрич. В добавеното време на първото полувреме, Камен Хаджиев успя да изравни..

публикувано на 09.05.25 в 11:37

Волов с убедителна победа

В пореден кръг от първенството на Североизточна трета футболна лига отборът на Волов спечели домакинството си на Доростол Силистра с 4:1 след хеттрик на централния нападател Румен Николов ( най-вдясно на снимката ). Така шуменци се изкачиха до третото място в класирането след убедителния водач Септември Тервел и Черноломец Попово. Идната неделя..

публикувано на 04.05.25 в 08:21