Ученици от две училища в Община Разград ще получават безплатен обяд по проект на Българския червен кръст. Безплатната трапезария е за 25 деца от 5 до 7 клас.
В областта по проекта „Трапезарии за ученици в неравностойно положение“ в продължение на 100 учебни дни 100 деца от четири училища ще получават безплатен обяд. Финансирането е по 3 лв. на обяд за дете, останалите средства се дофинансират от училищата или съответните общини. Целта на проекта е да се задържат децата в училище след начално образование.
Трапезариите са в основните училища “Елин Пелин“ в Стражец, “Георги Стойков Раковски“ в Раковски, Професионалната гимназия по ветеринарна медицина и земеделие в Лозница и Средното училище “Христо Ботев“ също в Лозница.
60 ученици от разградски училища се включиха в състезанието по скок на дължина „Левски скок“. Събитието е по повод патронния празник на Основното училище „Васил Левски“ в града. Надпреварата се провежда от 30 години, а от няколко години има издания и в няколко български училища в чужбина. За победителите бяха предвидени медали и фланелки с..
Дете пострада при катастрофа по пътя между град Исперих и село Лъвино. Това съобщават от разградската полиция. Около 16.50 часа на 17 февруари лек автомобил „Опел Мерива“, управляван от 56-годишна жена, навлиза в лентата за насрещно движение и се удря челно в товарен „Фолксваген Транспортер Т4“, шофиран от 55-годишен мъж. 14-годишно момиче,..
Пътищата във всички общини на област Разград са проходими. Отворен е и пътят Разград – Русе, съобщават от областната администрация в лудогорския град. В Разградска област средната дълбочина на снежната покривка е 20-23 см. Основните пътни артерии са отворени, разчистването на пътните настилки продължава. Общинската пътна мрежа е по-трудно..
Усложнява се пътната обстановка на територията на Разградска област, съобщават от Областната дирекция на МВР. Закъсали ТИР-ове са блокирали три от изходите на Разград: в посока Търговище, Попово и Кубрат. Затваря се за движение на товарни автомобили направлението Разград - Търговище. КПП от полицейски служители ще пропуска само леките..
17-годишен е установен с наркотици в Разград. Това съобщават от полицията. При полицейска проверка, извършена около 19:00 часа вчера на бул. „България“, непълнолетното момче предава полиетиленов плик с бяло кристалообразно вещество, електронна цигара тип „вейп“ и цилиндрична кутия с течност, която при тестване реагира на синтетичен канабиноид. По..
В област Разград обстановката е нормална при зимни условия, казаха за Радио Шумен от Областното пътно управление. Пътищата са проходими, снежната покривка е около 1 см. От пътното управление добавиха, че 21 машини работят на терен и имат готовност да изпратят и още при необходимост. Тази сутрин в 6:25 часа е подаден сигнал за излязъл от..
Жена пострада при трудова злополука в завод в Разград. Това съобщават от полицията. Около 18:30 часа на 16 февруари, носейки съд с натриева основа за зареждане със суровина, 34-годишната пада и си причинява химическо изгаряне. Транспортирана е в МБАЛ „Медика“ – Русе с изгаряния по лицето, шията и лявата предмишница. По случая е започнато..