Възрастна жена пострада при падане в изкоп на централен булевард в Русе. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в крайдунавския град.
Сигнал за инцидента е получен в полицията около 08:00 часа тази сутрин. Той е подаден от работниците на строителния обект, който е част от изпълнението на ВиК-проекта в града. Веднага на място са изпратени екипи на полицията, противопожарната служба и на Спешна помощ.
Жената е извадена от изкопа и откарана с линейка в Университетската болница "Канев".
"81-годишната жена е приета в Спешното отделение с травми по крайниците, но без опасност за живота. При първичния преглед пострадалата е показала признаци на дементно състояние. Направен й е скенер, за да се установи има ли тежки травми по крайниците", съобщи Стела Кръстева от пресцентъра на лечебното заведение.
Причините за инцидента се изясняват. Заместник-кметът по комунални дейности на Русе Димитър Недев коментира пред БТА, че изкопът е бил обезопасен с оградни пана.
"Въпреки това назначихме проверка. Тя трябва да установи дали има промени в приетата временна организация на движение в района, както и дали обектът е бил добре обезопасен", каза Недев.
120 години от рождението на Елиас Канети ще бъдат отбелязани днес в Русе. Немскоезичният писател, роден в дунавския град на 25 юли 1905 г., получава Нобелова награда за литература през 1981 г. като австрийски автор. Честването на 120-годишнината от неговото рождение ще започне в 18:00 ч. с поднасяне на цветя пред паметника на писателя..
23-годишен мъж е задържан от полицията в Русе, след като е направил опит да разбие апартамент в жилищен блок на бул. „Липник“. Инцидентът е станал в събота сутринта, когато на тел. 112 е подаден сигнал от съседи. Мъжът обяснил, че от два дни е бил останал без квартира и негова позната му разрешила да живее в празен апартамент. В него обаче..
Малко над 16 000 лева отпусна правителството за ремонтно-възстановителни дейности и консервация на Паметника на моряка в Русе, съобщи областният управител Драгомир Драганов. Със средствата се предвижда почистване и възстановяване на повредени части, ретуш и позлата на буквите. В процеса по реставриране на паметника особено внимание ще бъде отделено..
Шест големи пожара горяха през последните 24 часа на територията на Русенско, съобщи областният управител Драгомир Драганов. Информацията е по данни от дежурните към Областния съвет по сигурност. Ситуацията е овладяна навсякъде, но на най-рисковите места са осигурени постоянни патрули, така че при евентуално ново възпламеняване огънят да бъде потушен..
Извънреден мониторинг на въздуха в русенското село Николово ще бъде извършен след възникналия край населеното място пожар. За целта мобилната станция на Изпълнителната агенция по околна среда (ИАОС), която досега извършваше планови измервания в района на Флотската кула, ще бъде преместена в селото. Пожарът бе в близост до военния завод „Дунарит“..
Голям пожар бушува в местността „Сухият кладенец“, която се намира край паметника на русофилите в Русе. Това съобщава областният управител на област Русе Драгомир Драганов, който е на място. Пламъците предизвикват гъст дим, който затруднява движението по главния път за Русе откъм Разград и Варна. По първоначални данни има изгорели четири..
Пожарът, обхванал горски и земеделски площи в района на русенското село Николово, е овладян, благодарение на действията на пожарната, жители от селото и доброволното формирование към община Русе. В гасенето активно са се включили две фирми и екип на “ВиК”-Русе. Те осигуряват тежка техника и водоноски с цистерни. Огънят е пламнал преди обяд в частен..