Горят сухи треви от двете страни на пътя от Шумен за Велики Преслав, в района на квартал "Дивдядово".
Заради гъстия дим, движението от Шумен към Велики Преслав и от старата столица към областния център е спряно, съобщи репортер на Радио Шумен.
Пламъците са обхванали и боровата гора в близост.
Предполага се, че пожарът е започнал при учебни стрелби, провеждани днес на военното стрелбище в района.
Директорът на РДПБЗН - Шумен комисар Иван Иванов уточни за Радио Шумен, че пожарът е обхванал много голяма част от боровата гора край пътя. По думите му, до няколко часа огнената стихия трябва да бъде локализирана, а екипи ще останат на място през цялата нощ.
На място са изпратени два противопожарни автомобила, в гасенето са се включили и военни.
Чуйте комисар Иван Иванов.
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Понеделник 04.08.2025 Разград На 04.08.2025 г., от 9:00 ч. до 16:00 ч. , поради обезопасяване на съоръженията за доставка на електроенергия, са възможни смущения в електрозахранването в гр. Лозница и селата Гороцвет,..
Днес отново очакваме слънчево, във вътрешността горещо време. Сутринта на отделни места по крайбрежието, главно по поречията на реките, ще има краткотрайна мъгла. Следобед и привечер във вътрешността на Североизточна България /области Русе, Силистра, Разград и Шумен/ ще се развива купеста облачност, но ще остане почти без валежи. В началото на деня..
25 годишен мъж от Върбица е в тежко състояние, с опасност за живота, след катастрофа, станала в село Менгишево , съобщават шуменската полиция . Мъжът у правлявал мотоциклет Сузуки. Водач на лек автомобил е намалил, за да завие. Мотоциклетистът не намалил и се ударил в колата. Пострадалият е транспортира н в шуменската болница ...
Катастрофа затруднява движението по пътя Шумен - Русе близо до разклона за шуменското село Тервел. Няма информация за пострадали. Екипи на пътна полиция регулират движението.
Първопрестолна Плиска отбелязва днес едновековен юбилей на своя съгражданка. Радка Митева Колева празнува 100-годишния си рожден ден. „Носите със себе си паметта на цели поколения – свидетел сте на времена, събития и обрати, които са част от историята на България.“ Това пише в поздравителния си адрес към столетничката кметицата на Плиска Десислава..
Допълнителен курс ще се изпълнява по автобусна линия №7 в Шумен от 4 август. Той ще тръгва в 21:00 ч. от квартал „Боян Българанов“ към Пети полк, Кооперативния пазар, Руски паметник, като крайната спирка ще бъде в квартал „Дивдядово“, съобщиха от община Шумен. Промяната се въвежда, след предложение от граждани в приемния ден на кмета проф. Христо..
Допълнително споразумение към колективно-трудовия договор в ДКЦ 1 в Шумен бе подписано днес. С него се договори увеличение на възнагражденията на работещите в здравното заведение с 18%. Това съобщи в страницата си във Фейсбук областният координатор на КНСБ Радостин Павлов. "С този ръст на възнагражденията ДКЦ 1 зае едно от водещите места по..