След ГЕРБ и БСП поиска оставката на служебния вътрешен министър Иван Демерджиев. Депутатът от Русенския избирателен район Иван Иванов заяви, че министърът трябва да поеме лична отговорност и да се оттегли от поста. „Ако Демерджиев не подаде оставка сам, държавният глава Румен Радев трябва да се намеси“, каза още Иван Иванов. „Нашата оценка за работата на вътрешното ведомство и най-вече на ръководството е доста негативна, като започнем още липсата на контрол и допускането на немалко изборни измами. В частност случилото се вчера на границата между България и Турция е един сериозен удар както върху държавността и върху авторитета на Министерство на вътрешните работи“, каза още народният представител.
"Бих подал оставка, ако я поиска президентът, а до момента такива искания не съм получил. Хората, които ми искат оставката, са виновни за проблемите, с които се боря още от първия си ден на поста", заяви от своя страна министър Иван Демерджиев, , който присъства на поклонението на убития граничен полицай Петър Бъчваров в Елхово.
Проверка за присвояване на чужди вещи е започната срещу 59-годишна жена от Разград. На улица „Йордан Чобанов“ в града тя намерила чанта, в която имало хранителни продукти и мъжки кожен портфейл. В него била личната карта на собственика, шофьорската му книжка, имало и дебитна карта, както и сумата от 975 лв. Парите и вещите "късметлийката" намерила..
Няма населени места без ток в Североизточна България. Всички аварии са отстранени. Това съобщиха от електроразпределителното дружество. Припомням, че заради бурята снощи, която причини оплитане и скъсване на жици, шест села в областите Шумен и Търговище осъмнаха без електричество и в събота сутринта. Преди обяд обаче дежурните екипи..
След бурята снощи, общо шест населени места от Североизточна България са били без ток към 7 ч. тази сутрин. Това съобщиха за Радио Шумен от електроразпределителното дружество. Това са четирите шуменски села Царев брод, Черенча, Новосел и Средня и селата Присойна и Язовец в Търговищка област. Дежурните екипи работят за отстраняването..
Дъжд и градушка нанесоха поражения в община Шумен. Особено сериозни са щетите в шуменското село Царев брод, където падна градушка. Ледените късове са унищожили насажденията в дворовете на хората, а обхватът на мобилните оператори е много лош, каза за Радио Шумен кметът на селото Стефан Живков. "Най-големи са пораженията в южната част на селото. В..
Количествата на падналите валежи на 22 август вечерта в Североизточна България са: в Шумен 12 л/кв.м, Силистра 8 л/кв.м, Разград 3 л/кв.ми Русе под 1 л/кв.м. Температурите на въздуха в Североизточна България тази сутрин са: 16 градуса в Разград, 18 – в Русе, 20 – в Силистра. В Шумен термометърът отчита 18 градуса, духа вятър с пориви..
Кризата с безводието в страната се задълбочава. Вече над 260 000 души са на воден режим в 16 града и 283 села. Най-сериозни са проблемите в Плевенско, Благоевград, Търговище, Велико Търново, Ловеч, Кюстендил и Перник. ВиК-Търговище отчита 18 671 засегнати. На извънредното си заседание депутатите от Комисията по околната среда и водите решиха до..
До обед ще бъде слънчево с умерен, по Северното Черноморие с пориви до силен, юг-югоизточен вятър. Следобед, пред фронта, във вътрешността на района ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Очакват се гръмотевични бури. По-късно следобед и вечерта ще има и краткотрайни валежи, на места интензивни. Към нощта процесите ще обхванат и..