Много от вас, нашите слушатели, сигурно все още помнят гласа й. И от емисиите новини, и от сутрешното ни предаване „Утро“.
Помнят репортажите и интервютата й, вероятно и усмивката й, защото тя се усещаше дори през ефира.
През последните 2-3 години тя беше и нашето око и ухо за нагласите на българите, които даваха вота си в парламентарните и президентските избори на Острова.
През следващите минути в рубриката „Далечната България“, ще ви срещнем с Тюркян Али. Тя бе част от екипа на Радио Шумен, докато заедно със семейството си не реши да продължи своя път и живот в Англия.
За трудния избор, за упорството да се докажеш и реализираш извън Родината и за мисията да се посветиш на обучението на българчетата в чужбина ще стане дума в разговора на Катерина Петрова с Тюркян Али. Чуйте.
Силна енергия, млади хора с красиви гласове и положителни емоции са вплетени в новата българска песен "Нощта умира сама". Тя е първият дует на актьорите Алена Вергова и Боян Тодоров. Песента е и първи сингъл от предстоящия дебютен албум на Боян Тодоров, който предстои да излезе през следващата година. Идеята за песента е на русенския талант Боян...
"Огънят се е разраснал вече на много голям фронт, навлязъл е в бившите рибарници на Старо село. Имаме опасения, че може да засегне платформите на къдроглавия пеликан". Това каза в ефира на Радио Шумен преди минути кметът на община Тутракан д-р Димитър Стефанов по повод пожара, който бушува в защитената местност "Калимок - Бръшлен". Той допълни, че на..
Концерт под наслов „Рок за независимост“ ще има днес в Търговище по повод 22 септември. Инициативата е изцяло младежка, а групите, които ще свирят тази вечер са " Истерия“, „Образцов дом“ и „17’s Connection“. Събитието се осъществява с подкрепата на общината. И трите банди са привърженици на по-твърдата музика. Музикантите се надяват подобни..
Познавайки миналото си, не трябва да правим грешки в бъдещето, затова историята трябва да се разказва в учебниците такава, каквато е. Това каза за Радио Шумен историкът и директор на Профилираната езикова гимназия „Никола Вапцаров“ Явор Якимов навръх Деня на независимостта и припомни, че преди години в клас не е отделяно заслуженото внимание на..
Антония Славова от Шумен има солиден опит като счетоводител и мениджър "Човешки ресурси". През последните години обаче решава да рискува и развива свой проект като администрира и организира събития в града. Твърди, че най-голямото й вдъхновение в бизнес начинанията е да има свободата да прави това, което й харесва. Сама да определя ангажиментите си..
10 години от основаването на Филиал Шумен към варненския Медицински университет празнуват днес преподаватели и студенти. Празникът е посветен на развитието, постиженията и бъдещето на образователната структура. Тази година приетите студенти са повече – в първи курс са записани 41 студентки в специалността „Медицинска сестра“ и 21 – в специалността..
„Русия – двата пътя“ е новото изследване на проф. Добромир Добрев от Шуменския университет. Книгата, която ще излезе от печат до дни, изследва руската история и философия през идеите на мислителите с противоположни идеи Николай Бердяев и Иван Илин. Университетският преподавател разглежда и дебата между славянофили и западници. Проф. Добрев..