130 датчика за измерване на количеството въглероден двуокис в училищната среда дари Фондация „Русе – градът на първите неща“. По този начин Русе се включва в социално-информационната кампания за качеството на въздуха в училищата „Знаеш ли какво дишаш?“, която стартира днес в Русе и още 7 града на страната.
Датчиците ще бъдат монтирани в 130 класни стаи и помещения в Основните училища „Отец Паисий“ и „Любен Каравелов“, в Математическата гимназия „Баба Тонка“ и в детската градина „Дъга“.
Чрез тях ще се отчитат нивата на въглероден двуокис, температура и влажност в помещенията, а при превишение на нормите и при нужда от проветряване ще известяват за това със звуков сигнал.
Традиционното Великденско хоро събра стотици русенци на площада пред Община Русе под съпровод на професионалните музиканти от танцовия театър. Това е 34-тото издание и се провежда по повод големия християнски празник, а негови организатори са Община Русе и Фолклорен танцов ансамбъл „Найден Киров“. И тази година професионално жури отличи..
Хиляди миряни посрещнаха Възкресение Христово пред русенските храмове. Най-многолюдно беше пред катедралния храм „Света Троица“, където службата беше оглавена от Главиницкия епископ Макарий, викарий на Русенския митрополит Наум в съслужение със свещеници от Русенската света митрополия. Преди Пасхалното богослужение миряните получиха частица от..
12 буса са спрени от движение от началото на годината, заради нерегламентиран превоз на пътници в Русенско. Автомобилите са спрени от движение за срок от една година, а случаите са предадени на прокуратурата. Държавните институции в региона предприемат всички мерки за свеждане до минимум на травматизма от катастрофи. По данни на полицията..
Ремонтът на фугите в румънския участък на Дунав мост при Русе – Гюргево приключва утре. Това съобщиха от областната администрация. От 09.30 часа на 17 април ограниченията за придвижване в района ще бъдат премахнати и трафикът ще бъде възстановен в нормални условия. От българска страна са предприети всички мерки за организация на..
С повече от 20% се е увеличил трафикът през Дунав мост при Русе след приемането на България в Шенген и по суша. Това съобщиха от областната администрация. Най-съществен е ръстът при леките автомобили. От началото на годината в посока Румъния са регистрирани около 235 хиляди коли при близо 173 хиляди за същия период миналата година...
Правителството ще остане на власт, докато има доверие в мнозинството от народни представители в парламента. Това каза председателят на Народното събрание доц. д-р Наталия Киселова в Русе. Тя гостува днес в Русенския университет "Ангел Кънчев“ за честването на Деня на Конституцията и Деня на юриста, като изнесе лекция по темата. Пред..
Национален протест на работещите в градския транспорт на София, Варна и Русе ще се проведе от 8:00 часа в понеделник - 14 април. Той ще премине под надслов „Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!“. Протесът се организира от КНСБ във връзка с продължаващото хронично недофинансиране на сектор „Транспорт“ с настояване за..