Велики Преслав ще чества тази година три бележити събития, които днес ще бъдат обсъждани на първото за 2023 г. редовно заседание на Общинския съвет.
На сесията ще бъде представено проектопредложението за културен календар с отбелязване на 1130 години от обявяването на Преслав за столица на България, 140 години от обявяването му за град и 30 години от указа на президента Желю Желев, с който градът е преименуван на Велики Преслав.
Съветниците ще обсъждат още искането на кмета Янко Йорданов Общината да кандидатства по проект „Красива България” за рехабилитация на детски площадки в градската детска градина, като осигури собствено финансиране на стойност 154 хил. лв. от необходимите за целия проект 265 хил. лв. с ДДС.
Заседанието започва в 13.30 часа в сградата на общинската администрация.
Шуменският общинският съветник Петър Петров е осъден да плати 7000 лв. на колегата си от Общинския съвет Иван Йонков. Решението е на Районния съд във Велики Преслав, който признава Петров за виновен, че е уронил доброто име и репутацията на Йонков. Иван Йонков сезира съда, след като на 25 май 2022 г. Петър Петров в качеството му на областен..
Община Шумен ще предяви претенции към строителя на зала „Арена Шумен“ по съдебен ред. В момента тече процедура по обезпечение на доказателствата по реда на ГПК, тъй като многократно са отправяни покани и писма към строителя за възникнали дефекти, но той е отстранил малка част от проблемите. Това стана ясно днес на брифинг на заместник-кмета по..
Проблемите с безводието и водоснабдяването в община Шумен бяха акцент в разговора на кмета проф. Христо Христов и шуменски народни представители. На поканата се отзоваха Любомир Христов - ГЕРБ, Веселен Вешев - Възраждане, Айлин Пехливанова - ПП-ДБ, която се включи онлайн, и Айсел Мустафова – ДПС-Ново начало. Кметът обсъди с депутатите..
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов ще бъде на работно посещение в Шумен утре, 11 март 2025 г. Това съобщават от министерството. В 9:00 часа той ще се срещне с кмета проф. Христо Христов и Н. Пр. Миклош Борош – извънреден и пълномощен посланик на Унгария в България. По-късно, в 11:00 часа, Иван Иванов ще..
41-годишен мъж е задържан в Шумен за нанесена лека телесна повреда на 39-годишна жена. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е подаден на 9 март малко след 10:00 часа. Съобщено било, че мъжът нанесъл удар в областта на главата на жената, с която живее на семейни начала. 39-годишната жена е прегледана от екип на спешна помощ, след..
25-годишна жена е задържана за броени часове заради кражба на мъжки портфейл. Това съобщават от шуменската полиция. На 7 март малко след 14:00 часа 27-годишен мъж от село Близнаци съобщил, че му е откраднат мъжки портфейл със сумата от 2150 лева за времето то 13:00 до 14:00 часа същия ден. След получаване на сигнала са предприети незабавни действия за..
Продължават информационните срещи с граждани на община Шумен във връзка с проекта за подобряване качеството на атмосферния въздух. Докато в селата хората се интересуват повече от пелетните печки, камини и котли, в града предпочитанията са основно към уредите на ток - климатици и термопомпи, съобщават от местната администрация. От тази седмица..