Как любовта към родината може да върне един успешен млад човек в България?
Д-р Антон Асенов е роден през 1988 г. в Шумен и още преди да навърши една година, семейството му се изселва в Турция. В Истанбул завършва средното си образование и често летните ваканции прекарва в България при роднини. Още в детството си мечтае някой ден да се върне в родината. И така през 2006 г. решава да учи медицина в България. Завършва обучението си през 2016 г. с успехи и придобива европейска диплома за общопрактикуващ лекар. А през 2018 г. вече е лекар специализант „Уши, нос, гърло“.
По време на пандемията от COVID-19 д-р Антон Асенов е сред медиците на първа линия и оказва медицинска помощ на заразени хора. Той смята, че младите лекари трябва да получават достойно възнаграждение и да бъдат мотивирани да се развиват в България.
Д-р Асенов в момента работи на две места – преглежда пациенти в Разград и в Търговище.
Пред Айше Лятиф медикът разказва защо е предпочел да работи в България, а не в Турция, за трудностите, с които се е сблъскал, както и за плюсовете и минусите в здравеопазването в двете държави.
Атанас Мичев и интересите му в света на знанието са основния двигател вече 5 години в Разград да съществува куиз обществото. И то активно куиз общество, което всеки месец (понякога и два пъти) провежда състезания, а клубът на знаещите расте с всяка изминала година и вече надхвърля 100 души. На Атанасовден честитихме празника на Атанас Мичев, за..
Инспектор Венелин Вълчев е част от група по пожарогасителна дейност в Шумен, но почти няма спасителна акция на куче или котка в Шумен, в която да не е участвал. Съдбата и графикът на дежурствата отреждат така, че винаги е на линия, когато трябва да се спаси бедстваща котка на покрив или куче в тясна фуга. И винаги се впуска с..
Четири дами с различни професии, които ги свързва приятелството, но и страстта към четенето. То може да бъде самотно занимание, но и споделена радост. Точно затова им хрумва идеята да направят клуб за четене на книги. Речено сторено и вече този клуб се казва „Баба Райна“. Защо ли? Защото в уютното пространство на възрожденската къща с книга в ръка..
България е една от страните, в които хората празнуват имената си. В месеца с най-много имени дни говорим с най-малките за имената. За това знаят ли на кого са кръстени, харесват ли си името, как искат те самите да се казват. На тези и други въпроси отговарят малчугани от група ,,Бон-Бон“ в Детска градина ,,Смехорани“ в Шумен. Чуйте репортаж на..
Оптимистичният хоризонт пред новото редовно правителство е една година, тъй като в коалиционното споразумение има ангажимент в този срок да се изберат регулаторите с изтекъл мандат, заяви за Радио Шумен политологът Атанас Радев. Според него, най-главното е, че в момента има консенсус между системните партии (ИТН например вече е такава). Намираме се..
Община Велики Преслав ще получи безвъзмездна финансова помощ за реализиране на проект за домашно компостиране. В рамките на този трети поред проект ще бъдат доставени нови и неупотребявани 350 компостера с вместимост от 850 литра. Желаещите да получат съд за оползотворяване на биоразградими отпадъци и превръщането им в компост ще подават заявления за..
Социалната мрежа вече е пръв помощник в работата на кметовете на малките населени места. Няма село, което да няма група, в която да се съобщават важни за хората информации. Всеки вече държи в ръката си телефон, свързан с интернет и следи събитията чрез него. Така до тях бързо и удобно стига важното. Как кметовете ползват социалната мрежа? Ще..