941 ученици завършват седми клас в Търговищка област през тази учебна година. За тях училищата са заявили прием в 13 профилирани и 24 професионални паралелки, обяви началникът на Регионалното управление на образованието Елка Станчева, цитирана от БТА.
В три търговищки учебни заведения е заложена дуалната форма на обучение – в Професионална техническа гимназия “Цар Симеон Велики“, Професионална гимназия по земеделие и в Професионална гимназия по електроника и строителство.
Според получените становища от общините и бюрата по труда, приоритетни в областта ще бъдат професиите, свързани със строителство, производствени технологии, счетоводство, оператори на машини, специалисти по автотранспортна техника, работници и помощник-готвачи в заведения за хранене, производство на храни и облекла.

7,84 млн. лв. е общият размер на разходите за чистота в план-сметката на община Търговище за 2026 г. Това е с над половин милион лева повече в сравнения с тази година. 1,48 млн. лв. от общата сума са за събиране и транспортиране на битовите отпадъци. За третирането им в депа и други инсталации за оползотворяване са планирани 3,71 млн. лв. За..
Нов STEM център е открит в ОУ „Васил Левски“ в с. Крепча, съобщават от Регионалното управление на образованието в Търговище. STEM центърът включва два специализирани кабинета – по математика и информатика и по природни науки. В тях учениците разполагат с персонални работни места, модерна техника и софтуер за интерактивно и експериментално обучение...
Регистрацията на тротинетките и други индивидуални електрически превозни средства да става след подаване на заявление до общинската администрация, която ще издава стикер с регистрационен номер. Това предвиждат изменения в наредбата за организация и безопасност на движението, съобщават от община Търговище. Според промените, срокът за регистрация ще е..
42-годишен мъж е загинал при верижна катастрофа край Попово. Това съобщават от търговищката полиция. Произшествието е станало в събота около 8:00 часа. Лек автомобил „Фолксваген Уп“, управляван от 42-годишния водач, навлязъл в лентата за насрещно движение. Там се сблъскал с „БМВ 316“ с 28-годишен мъж зад волана. Вследствие на удара вторият автомобил се..
Регионалното управление на образованието – Търговище проведе финалната сесия на майсторския клас „Развитие на креативното мислене като модел за повишаване на образователните резултати“ по Националната програма „Квалификация на педагогическите специалисти“ 2025 г. В обучението, което се състоя в хотел „Идол“, участваха 20 учители от..
Велосипедист е пострадал при пътен инцидент. Това съобщават от търговищката полиция. Катастрофата е станала на 13 ноември около 7:30 часа на ул. „Цар Освободител“ в Омуртаг. Лек автомобил“Фолксваген Голф“, управляван от 25-годишен водач, е отнел предимството на 57-годишен велосипедист. В резултат на пътнотранспортното произшествие велосипедистът е..
До 30 ноември училищата в България могат да кандидатстват за програмата „Училища за пример“ на фондация „Заедно в час“. Това съобщиха от неправителствената организация в Търговище. Програмата е двугодишна и осигурява безплатна професионална подкрепа и обучения на стойност около 40 000 лева, които вече са променили начина на преподаване в много..