Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шапки от Германия за болни деца

3
Снимка: Личен архив

„Споделен Великден“ е поредната инициатива на учениците от кубратския клуб „Емпатия“, с която зарадваха малките пациенти на детската онкология във варненската болница „Света Марина“.

Наред с великденските лакомства и книжки с великденски мотиви за оцветяване, подготвени от кубратските емпатисти, са подарени и близо 30 цветни памучни шапки. Те са ушити от приятели на доброволците от кубратската Местна комисия за борба с противообществените прояви от германския град Вилхелмсхафен, Долна Саксония. Това каза за Радио Шумен секретарят на комисията д-р Надие Карагьозова.

"Шапките са ушити специално за този случай - за клиниката във Варна. Те са от памук и са в най-невероятни детски десени, за да създават настроение. Поканихме децата, които не са на системи и могат да се движат и им дадохме възможност сами да си изберат шапки. Най-емоционалният момент беше, когато децата си припознаха анимационните герои по шапките, а тези, които не бяха с нас, ще ги получат в занималнята или от главната сестра", посочи тя.

Това е четвърто посещение на кубратските добротворци в детската онкология, освен традиционната вече кампания „Коледна топлина“ за малките пациенти. При предишната си акция те дариха на отделението картини, нарисувани от деца от Дъблин, което е провокирало и жестът на Андреа и приятели от Вилхелмсхафен, Долна Саксония.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Върнаха лъвската глава на "Кьошковете"

Поставят лъвската глава на чешмата в местността „Лъвчето“ в шуменския парк „Кьошковете“. Релефът е дело на скулптора Калоян Тодоров, който се включи в доброволческата кампания на Телевизия Шумен. „Не сме се водили по някакъв модел. Не успяхме да разберем как точно е изглеждал оригиналът. Намерихме само някаква лоша снимка, на която почти нищо..

публикувано на 07.08.25 в 14:04

Засилен контрол на пътя

Продължава засиленият контрол на водачи за спазване на ограниченията на скоростните режими. През първите три дни от началото на специализираната полицейска операция, на територията на РУ - Нови пазар са установени 369 нарушения.  Екип на сектор „Пътна полиция“  следи по натоварените пътни артерии и в централната част на Шумен за недопускане на..

публикувано на 07.08.25 в 13:20

Шумен изпрати военни на мисия в Косово

Военен контингент на българската армия заминава на мироопазваща мисия в Косово. Днес пред община Шумен 97 военнослужещи бяха изпратени от генерал-лейтенант Михаил Попов – заместник-началник на отбраната, флотилен адмирал Галин Манев – заместник-командир на Съвместното командване на силите, бригаден генерал Пламен Йорданов - заместник-командир на..

публикувано на 07.08.25 в 13:05

Пожарната с апел

В следващите близо две седмици на август отново навлизаме в период с изключително висок индекс на пожарна опасност.  От Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (РДПБЗН) в Шумен отправят апел за стриктно спазване на правилата за пожарна безопасност, напомнят за забраната за палене на открит огън в свободна дворна площ..

публикувано на 07.08.25 в 12:14

Мотоциклетист в болница

Мотоциклетист е настанен в болница след пътен инцидент. Това съобщават от търговищката полиция. Катастрофата е станала на 6 август около 18:00 часа на пътя преди разклона за поповското село Глогинка.  30-годишен мъж бил зад волана на влекач с прикачено полуремарке. Предприел изпреварване на мотопед „Симсон“, управляван от 75-годишен водач. По..

публикувано на 07.08.25 в 12:05

Обновиха спирките в Шумен

Обновяването и ремонта на автобусните спирки в Шумен приключи. Това съобщава във Фейсбук профила си кметът на общината Христо Христов.  През юли са измити и почистени 42 спирки на градския транспорт, 18 съоръжения са със сменени стъклени елементи.  "Дори след извършените ремонти има вандалски прояви, като са повредени новоремонтирани спирки. Докато..

публикувано на 07.08.25 в 11:30

Започва ремонтът на ВиК - Шумен

Започва плановият ремонт на ВиК – Шумен. Екипите ще работят по водопровод на кръстовището на улиците "Съединение" и "Карел Шкорпил".  Очакват се смущения във водоподаването от 12:00 часа до 16:00 часа на 7 август по високите части на средната зона на Шумен, които включват централната градска част, квартал "Добруджа", пазара, квартал..

публикувано на 07.08.25 в 09:18