Шумен е домакин на две национални състезания за ученици. Това съобщават от Регионалното управление на образованието.
В Националната олимпиада по информационни технологии ще участват 175 ученици от V до XII клас от 25 области на страната. Те ще решават задачите в три шуменски училища – Математическата гимназия, Професионалната гимназия „Христо Ботев“ и Средното училище „Панайот Волов“. Началото е в 8,30 ч.
30 минути по-късно в Средното училище „Сава Доброплодни“ започва състезанието по компютърно моделиране. Очаква се да се включат 108 ученици от III до IV клас от всички области на България.
Резултатите и награждаванията са утре.
Около 22:50 часа в четвъртък след активни оперативно-издирвателни мероприятия по противодействие на престъпления с наркотици задържаха мъж от Шумен и жена от Каспичан и двамата на 33-години. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Шумен. Мъжът е управлявал лек автомобил „Дачия“, с шуменска регистрация като е спрян за проверка на етапна връзка на..
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Петък 15.08.2025 Разград На 15.08.2025 г., от 8:30 ч. до 16:30 ч. , поради оперативни превключвания на съоръженията за доставка на електроенергия, са възможни смущения в селата: Лъвино, Къпиновци, Средоселци, Печеница,..
И днес ще е предимно слънчево, с временни заоблачавания главно в южната половина от района. Ще продължи да духа умерен, временно силен североизточен вятър, във вътрешността слаб до умерен от изток-североизток. Максимални температури от 30° до 35°, по Черноморието между 27° и 30°. За района на Шумен се очаква максимална температура 34°. Вълнението..
Временно се преустановява събирането на отпадъци от подземните контейнери в Шумен, съобщават от общината. Това се налага заради повреда в специализирания автомобил за сметосъбиране. По тази причина те няма да бъдат обслужвани и днес . До отремонтирането на повредата, до всеки подземен контейнер временно са поставени съдове тип "бобър", които се..
Грамота от полицията в родния си град получи шуменецът Георги Апостолов. На 3 август той и Тихомир Инджов от Несебър успяха да спрат и задържат пиян шофьор на автобус в района на Несебър. Наградата на Апостолов връчи старши комисар Георги Гендов – директор на ОДМВР – Шумен. „Управлението под въздействие на алкохол е една от най-сериозните предпоставки за..
И Шумен попадна в серията измами с карти за градския транспорт. От няколко дни в социалната мрежа има оферта за шестмесечни превозни документи само срещу 3,81 лв. Приканват се хората да действат бързо, тъй като картите са едва 500. Под публикацията има и линк, които уж води към промоцията. Засега страницата „Обществен транспорт в Шумен“ има 5..
61-годишен от село Пристое е задържан в РУ- Каолиново. В следобедните часове вчера, при извършване на проверка от полицейския служител мъжът направил опит да му попречи да свърши служебните си задължения. След надлежно предупреждение, че ще бъде задържан, той оказал съпротива и нанесъл удар по десния крак на униформения. Задържан е за срок..