Започна делото срещу Жечко Кюркчиев за причиняване на смърт по непредпазливост.
В края на септември той предизвика тежка катастрофа на кръговото кръстовище до "Практикер" в Шумен. При инцидента загина 22-годишно момиче от Шумен.
В съдебната зала са допуснати журналисти.
Делото започна да се гледа по съкратеното съдебно производство. Като частни обвинители са конституирани семейството на загиналата Светомира Станчева и пострадалата спътничка в колата.
Защитата иска да се допусне съдебно-психологична експертиза, за да се разбере състоянието на Жечко Кюркчиев след катастрофата и да се докаже, че мерките на съдебната репресия са се отразили върху обвиняемия. Оттогава той не се чувства добре и е на успокоителни лекарства.
Пред съда той каза, че когато е стигнал моста на булевард "Симеон Велики", е погледнал километража и е карал колата с 88 км в час. После е погледнал напред.
"Видях, че пътят е празен. Като наближих, видях, че кола навлиза в кръговото. Помислих, че ще мина вляво. Много съжалявам. Не е умишлено, никога не съм нарушавал законите, не съм и превишавал скорост", посочи Кюркчиев.
Той каза още, че не може да излиза от дома си и не желае повече да се качи на превозно средство.
Поради спешни работни срещи на кмета с министри в София, приемният му ден се отлага от понеделник (28 юли) за сряда (30 юли). Проф. Христо Христов ще се срещне със записаните граждани в сряда (30 юли) от 14:00 ч. в зала 203 на община Шумен. Остават без промяна в графика приемните за граждани на ресорните заместник-кметове и секретаря на..
Загасен е пожар, възникнал в индустриалната зона на Шумен, съобщиха от полицията. Извършва се оглед, а по първоначална информация са унищожени тежкотоварен автомобил, бус и два леки автомобила. Овладян е и пожарът край Белокопитово в сухи треви, ликвидирани са пламъците в стърнището в село Пристое. Благодарение на бързата реакция на огнеборците..
Огнеборци от пожарната в Шумен работят по погасяване и ликвидиране на четири сложни пожара в момента, съобщиха от полицията. Три от тях са на територията на областния град, един е в село Пристое. За него има данни,че пламъците са близо до имоти в селото. От сутринта са ликвидирани още два пожара. Работата на огнеборците е затруднена заради силния..
Четири големи пожара горят в страната - в Лесово, Илинденци, в Трънско и в русенското село Николово. Товаобявиха на брифинг от Оперативния щаб при МВР. За момента няма опасност за населените места. Четирите хеликоптера и двата самолета по линия на поисканата помощ от Европейския съюз ще кацнат следобед на летище "Пловдив". При Лесово от 08.00..
През седмицата атмосферата ще се лабилизира. В понеделник ще е предимно ясно, до обяд слънчево. По-късно следобед ще се развива купеста облачност и на места във вътрешността на Североизточна България не е изключено да превали краткотраен дъжд. Вятърът ще се ориентира от северозапад, слаб до умерен, по Черноморието следобед от югоизток. Минималните..
Заради очакваните високи температури и днес между 13:00 ч. и 21:00 ч., ще бъде ограничавано движението на камионите над 20 тона по определени участъци от републиканската пътна мрежа, съобщава Агенция „Пътна инфраструктура“. Ограничението се прилага на територията на 8 области, за някои участъци от първи, втори и трети клас пътища във Видин,..
И днес отново очакваме слънчево и горещо време. Вечерта и към нощта по поречието на Дунав ще се развива известна купеста облачност. Вятърът ще е поривист. Над целия район ще се ориентира от югоизток и ще се усили. Максималните температури едва забележимо ще се понижат спрямо предишните дни. Днес те ще бъдат в интервала 35°- 40°, за района на..