Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предлагат д-р Загорчев за почетен гражданин

Д-р Петко Загорчев
Снимка: bgmedicalcatalog.com

Предложение да бъде удостоен д-р Петко Загорчев със званието „Почетен гражданин на град Шумен" ще бъде гласувано на предстоящата на 25 май сесия на Общинския съвет.

То е направено от Стилиян Стоянов и е подкрепено от Радио Шумен, Общинският медиен център, Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“, проф. д-р Соня Тончева - директор на шуменския Филиал при МУ- Варна и от нотариус Ася Асенова - почетен гражданин на Шумен.

Петко Загорчев е роден в Малко Търново през 1949 г. Започва кариерата си като лекар в Шумен през 1974 г. В момента д-р Загорчев е началник на Спешно отделение и е сред пионерите в развитието на интензивното лечение. Той е с богати теоретични познания и натрупан практически опит в областта на анестезиологията, интензивното лечение, клиничната токсикология, имунологията, органното донорство, фармакологията и хомеопатията.

Д-р Петко Загорчев има над 20 научни доклада в национални и международни форуми.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

За дискусионната дата 3 март

Днес отбелязваме 3 март, денят, в който е подписан предварителният Санстефански мирен договор между Русия и Османската империя. С него се слага край на Руско-турската   война. Всъщност,   договорът е подписан на 19 февруари, но с лед въвеждането на Григорианския календар в България, през 1916 г. за първи път празникът е отбелязан по нов..

публикувано на 03.03.25 в 14:59

Шумен чества 3 март

Бойни маршове, химни, български фолклор и обичани мелодии от български композитори прозвучаха в Празничния концерт в Шумен по повод 3 март.  Гост на Симфониета – Шумен бе представителният духов оркестър към Национално училище по изкуствата „Добри Христов“ - Варна.  Чуйте репортажа на Христина Димитрова:

публикувано на 03.03.25 в 12:55

Историята оживява

За поредна година на 3 март в центъра на Велики Преслав ще оживеят сцени от битката за Освобождението на старопрестолния град.  Военноисторическата възстановка ще бъде представена от членове на Национален клуб „Традиция” от Североизточна България.  Великопреславският клуб с председател Мирослав Сланев е организатор на възстановката. Тя е с..

публикувано на 03.03.25 в 11:25

147 години свобода

С тържествена програма и празничен концерт ще ще бъде отбелязан 3 март в Шумен.  В 09:00 ч.   в храма „Свето Вознесение Господне“ ще бъдат отслужени заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България и молебен за здраве. След това на паметните плочи на опълченците от Шумен и от Шуменско пред храма ще бъдат поднесени венци и цветя...

публикувано на 03.03.25 в 08:16

Вик авария в Шумен

Екип на водното дружество работи по отстраняване на авария на ул. "Владайско въстание"18 в Шумен.  Това каза за Радио Шумен дежурният във ВиК.  Той посочи, че се очаква проблемът да бъде отстранен за възможно най- кратко време.  За спиране на водата отпреди близо 30 минути в района на Добруджанския квартал, на абонати по ул. "Съединение" сигнализираха..

публикувано на 02.03.25 в 11:22

Ледена висулка удари момиче

19-годишно момиче е пострадало вчера от ледена висулка в Шумен. Откарано е било с линейка в болницата. Направеният скенер не е показал промени. Момичето е само с контузия на главата и освободено, каза за Радио Шумен д-р Петко Загорчев, началник на Спешното отделение в шуменската болница. Той посочи, че ледените висулки и снегът по..

публикувано на 28.02.25 в 15:13

Заместник-министър откри пейки с кауза

Пейки с надписи, посветени на хората с редки заболявания, бяха поставени в парка до сградата на община Шумен. В знак на съпричастност към Международния ден на хората с редки болести шуменци пуснаха в небето цветни балони. На откриването присъстваха кметът проф. Христо Христов и социалният заместник-министър Наталия Ефремова.   „Проблемите на..

публикувано на 28.02.25 в 15:04