Бизнес планът на Вик Шумен не беше съгласуван и на днешното заседание на Общото събрание на Асоциацията по ВиК в Шуменска област.
Против документа се обявиха представителите на всички присъстващи общини. "За " гласува само държавата в лицето на областния управител.
Не беше приета и инвестиционната програма на водното дружество, след като кметовете на Шумен и Велики Преслав гласуваха с "въздържал се", според упълномощаването им от общинските съвети.
На заседанието стана ясно, че дълговете на ВиК Шумен в момента са 12 милиона 493 хиляди, като 6 милиона от тях са натрупани само за 9 месеца във времето на управление на Емил Томов. В същото време от октомври до момента от водното дружество не са плащали нищо за изразходвана електроенергия.
В края на днешното заседание на Асоциацията общините се обединиха около предложението да бъдат сезирани и други компетентни органи за евентуални злоупотреби и закононарушения.
Следващото заседание беше насрочено за 5 юли.
Започва ремонтът на улица „Ген. Вановски“ в кв. „Боян Българанов“ в Шумен, която се намира между улиците „Генерал Драгомиров“ и „Генерал Радецки“. Проектът включва изграждане на нова отводнителна канализация, смяна на водопровода, изграждане на два паркинга, на нови тротоари и осветление, съобщават от Община Шумен. Финансирането от над 780..
Кампания за предаване на ненужни дрехи и аксесоари организира днес, на 23 август, Община Шумен. Желаещите да се включат в инициативата могат да го направят от 8:00 ч. до 12:00 ч. на паркинга до зала „Арена Шумен“ в общинския център. Час по-късно, в 13:00 ч., микробусът на кампанията за събиране на текстилни отпадъци ще бъде в кв. Мътница , до..
Не е възможно миризмата на животинска тор в квартал "Дивдядово" да е по вина на сметосъбирането. Това съобщиха от Община Шумен след сигнали на граждани в социалните мрежи. По случая вече се извършват проверки на място от държавните органи – Регионалната инспекция по околната среда и водите, Областна администрация, ВиК и звеното по управление на..
Скандал между двама шофьори затрудни движението вчера следобед по булевард „Симеон Велики“ в Шумен, съобщават от полицията. Инцидентът е станал след спор за отнето предимство. 59-годишен водач ударил с ръка страничното огледало на автомобил, управляван от 48-годишен мъж. И двамата шофьори са тествани за наркотици. При единия пробата е показала..
Село Избул в община Нови пазар вече е на воден режим. Това съобщават от ВиК – Шумен на сайта си. Причината според дружеството е намален дебит от водоизточниците. В селото от 11 август насам водата спира от 5:30 до 8:00 ч. и от 17:00 до 20:00 ч. Избул е осмото населено място в Шуменска област и първото в община Нови пазар, което официално е на воден..
От днес, заради ремонт на канализацията се въвежда поетапно пълно затваряне на участък от ул. „Университетска“ – след изхода на сектор „Пътна полиция“ до Асфалтова база – Шумен, съобщиха от Общината. Новата организация на движението ще бъде със срок до 22 октомври. Затварянето на улицата ще бъде на два етапа. На първи етап ще бъде затворен..
Напредва изграждането на пътя Царев брод – Коньовец, на отбивката към конезавода „Кабиюк“. Тежка техника и строителни екипи работят на пътния участък, който трябва да бъде готов за предстоящите чествания на Съединението. Това съобщават от Община Шумен. Припомняме, че на 30 август в лятната резиденция „Кабиюк“ ще бъде открит бюст-паметник на..