Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Игра без финал" в Шумен

Георги Геров е автор на съвременна българска проза. Роден е в Шумен, завършил е Природоматематическата кимназия „Нанчо Попович“. От години живее и работи в София. "Игра без финал“ е третата му публикувана книга. Издадена е от "Жанет 45". 

Среща с Георги Геров и новата му книга с разкази, ще има на 25 юли, от 17:30 ч. в Регионалната библитека в Шумен. 

Деян Енев коментира "Игра без финал" с думите: "Светът се проектира вътре в нас и ние така го опознаваме. Но без да си даваме сметка за този важен факт. Писателите са тези, които ни обръщат внимание върху него. Върху мелодиите на вътрешните ни струни, върху взривовете зад клепачите ни. Добрият писател обикновено не си измисля, а просто прибавя необходимата доза въображение, за да успеем да изминем тази космическа крачка между „вън“ и „вътре“. Георги Б. Геров прави точно това".

Христо Карастоянов пише за "Игра без финал": "Георги Б. Геров съумява да превърне случката, дребната историйка в сюжет и да удържи този сюжет без разпиляване. И най-важното – успява да намери най-точната поанта. Дори и в разказите, където няма същински сюжет, а само описание на нещо, Геров се справя отлично".

Още чуйте от интервюто на Антоний Димов с Георги Геров.


По публикацията работиха: Антоний Петров, Велмира Стефанова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Към нови международни успехи

Изключително успешна година изпрати силистренският режисьор, продуцент и сценарист Адриан Ал Жазар. С филма си "Баща", който направи по повод 10 години на филмовата си къща, пожъна успех в няколко Международни филмови фестивали за късометражни филми - форуми на най-високо ниво. Годината за Адриан Ал Жазар започва с нови амбиции, с нов филм и план за още..

публикувано на 03.01.25 в 11:41

Годината в картини

Рекордна посещаемост през изминалата година отчита художествената галерия в Силистра, съобщава за БТА директорът Йордан Колев. По негови данни, културната институция е била посетена от над 5700 души, като от тях над 1000 са ученици.  През миналата година те са имали възможност да разгледат 16 изложби. Сред най-значимите експонати са били платна..

публикувано на 02.01.25 в 14:04

Добра и напрегната година за музея

Регионалният исторически музей в Русе е един от най-успешно работещите с посетители музеи в страната, които осъществяват стотици събития на година. Най-много внимание се обръща на учениците, като така се създава млада и подготвена публика за всичко онова, което се съхранява и разказва в музея. Не са малко и любопитно направените..

публикувано на 02.01.25 в 08:42

Изкуството през отиващата си година

Годината, която изпращаме, беше противоречива в много отношения. Година на контрасти и предизвикателства, година на бурно развитие на технологиите, година на въпроси и отговори.  През пролетта ЕС прие първия в света акт за Изкуствения интелект, който има за цел на гарантира отговорната му употреба. Изкуственият интелект отваря възможности, които..

публикувано на 30.12.24 в 10:01

"Тангра" и Боби Косатката забиват в Шумен

Прекрасните текстове и музиката на легендарната група „Тангра“ ще звучат навръх Нова година в Шумен. Музикантите ще забият на откритата сцена в парка до общината от 22:30 часа. За публиката ще бъдат изпълнени „Нашият град“, „Богатство“, „Любовта без, която не можем“, „Оловният войник“ и още от любимите парчета на групата, създадена от великия..

публикувано на 30.12.24 в 08:50

Малка моя Коледа

Гласовити таланти от шест града в България представиха нова интерпретация на авторската песен „Малка моя Коледа“.  Музикалната школа „New voices” в Търговище с вокален педагог Десислава Станкова сътвори коледно вълшебство по музика и аранжимент на популярния композитор Димитър Атанасов и текст на поетесата  Бистра Александрова.  Музикалната приказка е..

публикувано на 27.12.24 в 14:28

Майсторски класове в Търговище

Сдружение "Нови гласове" в Търговище организира майсторски класове за пеещи таланти по сценично поведение. Те се провеждат под мотото  “Възможността да бъдем различни!”. Гост-преподавател е Мартин Кърнолски - доктор на театралните науки.  В първите такива класове творческата си индивидуалност разкриха петнайсет талантливи деца от шест града в България...

публикувано на 16.12.24 в 08:58