Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Благо творим за Стаси

Снимка: Личен архив

Приятели и местни фолклорни състави организират благотворителен концерт под надслов „Благо Творим за Стаси“. Събитието ще се проведе в НЧ „Тодор Петков – 1963“, Шумен на 14 юли (петък) от 18:00 ч.

 Пропуски за концерта ще бъдат предоставени на място, преди самия концерт, като в същия ден във фоайето на читалището ще бъдат поставени кутии, в които желаещите могат да дарят средства. 

Станислава Стоянова Тотева е в 11 клас в ПЕГ „Н. Й. Вапцаров“ и е диагностицирана за втори път с „Лимфом на Ходжкин“ след рецидив. В момента провежда лечение в болница „Мемориал – Бахчелиевлер“ в Истанбул, Република Турция. Родителите на Станислава са известните в града медици ревматологът д-р Стоян Тодоров и семейният лекар д-р Албена Маринова, които ежедневно помагат на много хора, а по време на пандемията от Ковид-19 денонощно бяха на първа линия. 

Семейството е събрало една част от сумата, но за лечението са необходими 350 000 лв. Средствата, постъпили по време на концерта и от закупените пропуски, ще бъдат отчетени пред нотариус и ще постъпят в специално разкрита дарителска сметка. 

Всеки, който желае може да помогне, като приведе лична вноска: 

BG12UBBS80021045724450 

BIC КОД: UBBSBGSF 

Титуляр на сметката е бащата на Стаси – д-р Стоян Тотев Тодоров

По публикацията работи: Миглена Стефанова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ало измамници в атака

Сигнали за опити за измами по телефона са приети в дежурната част на Областната дирекция на МВР в Шумен, съобщиха от там.  При първия случай непозната се обадила на мобилен телефон, представила се за служител на банка и съобщила на човека, че от негово име е изтеглен кредит с пълномощно от жена. Мъжът веднага разбрал, че става дума за измама и..

публикувано на 30.07.25 в 16:24

Три улици пред ремонт

Ремонт на ул. „Лозенград“ в кв. "Тракия" в Шумен ще започне в началото на август, съобщават от общинската администрация в града. Той ще се финансира със средства от заема на общината, изтеглен през януари 2022 г. По него остават за усвояване около 1,5 млн. лв.  С пари от същия заем ще се ремонтира и ул. „Дедеагач“. Строителните дейности по нея се..

публикувано на 30.07.25 в 16:08

Търсят решение за градския транспорт

„Обмисляме варианти за подобряване на автобусния транспорт в Шумен. Закупихме 6 нови електробуса, търсим възможности да купим и още общински автобуси, за да се реши проблемът с градския транспорт в града. Възможно е да се създаде общинско транспортно предприятие и дори да се построи нова автогара“. Това заяви кметът на Шумен Христо Христов по време на..

публикувано на 30.07.25 в 15:46

Отстраниха две ВиК аварии

Две големи аварии по водопроводната мрежа, захранваща селата Тушовица и Бяла река в община Върбица, са отстранени, съобщи във Фейсбук кметът на общината Мердин Байрям.  Дължината на цялото трасе на довеждащия водопровод е 27 километра и преминава през много пресечени местности.  От   Община Върбица припомнят, че вече са подновени 12 километра..

публикувано на 30.07.25 в 15:22

Над 8 милиона влизат в Нови пазар

Над 8 млн. лв. ще бъдат отпуснати за реализирането на проекти в община Нови пазар. Решението е на Министерския съвет.  Средствата ще бъдат осигурени по Инвестиционната програма за общините за 2025 година, пише в социалните мрежи кметът на община Нови пазар Георги Георгиев. Финансирането е за реконструкция и оборудване на стадион „Христо Ботев“ в Нови..

публикувано на 30.07.25 в 13:35

Мъж без книжка зад волана

41-годишен мъж от село Мадара е установен да шофира без книжка лек автомобил, собственост на 71-годишен мъж. Това съобщават от шуменската полиция. Водачът бил зад волана на "Мерцедес" с варненска регистрация, спрян е за проверка малко преди 15:00 часа вчера в село Мадара. По време на проверката било изяснено, че водачът шофира без..

публикувано на 30.07.25 в 13:24

Обезопасиха два автомобила

Два автомобила са били обезопасени след катастрофа вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за възникнало пътнотранспортно произшествие на АМ “Хемус“ след бензиностанция „Шел“, на около километър в посока към Варна, е приет малко след 17:00 часа. Към мястото на произшествието е насочен екип на Противопожарната служба от Нови пазар...

публикувано на 30.07.25 в 10:07