Двама шофьори се простиха с колите си в Разградско. Единият е бил дрогиран, а другият е засечен да шофира пиян. Това са първите два иззети автомобила от ОДМВР Разград според новите разпоредби, съобщиха от пресцентъра на полицията за Радио Шумен.
40-годишен мъж от Разград бил установен, че управлява автомобил под наркотично въздействие. Той бил спрян около 19:40 часа в петък, в разградското село Ушинци. Полицаите го тествали с „Drug test 5000“ и бил отчетен резултат, положителен на кокаин. Мъжът отказал да даде кръв за химичен анализ. Колата му „Волво В50“ е иззета с протокол за доброволно предаване, съобщават от ОДМВР Разград. По случая се води бързо производство.
Вторият автомобил - „Фолксваген Пасат“, бил спрян в събота около 01:20 часа в град Исперих. В хода на полицейската проверка е установено, че 41-годишният му водач от село Подайва шофира след употреба на алкохол. Дрегерът се заковал на 1,44 промила в издишания въздух. Автомобилът също бил иззет с протокол.
И трети автомобил е можело да се озове на паркинг на полицията, но се оказало, че шофьорът виновник не бил негов собственик. БМВ-то било спряно минути след полунощ в кубратското село Беловец. 24-годишният водач зад волана е от село Сеслав и се оказало, че шофира след употреба на наркотични вещества. Тестът му бил положителен за метаамфетамин. Задържан е в РУ-Кубрат. И по този случай е започнато бързо производство.
Новата седмица ще започне със студено, но предимно слънчево време, сутринта на места с условия за намалена видимост. В понеделник минималните температури във вътрешността ще са между минус 14° и минус 9°, но със слаб до умерен вятър от югозапад ще проникне по-топъл въздух и ще последва затопляне. Във вторник и сряда ще има променлива..
Днешните Месни Заговезни са празник, който отбелязва последния ден, в който е позволено да се консумира месо преди Великден. След седмица, на 2 март, пък са Сирни Заговезни. Думата "заговезни" произлиза от старобългарското "заговявам", което означава "отказвам се от месото". Това е свързано с традицията да се постигне духовна подготовка преди..
Днес е вторият тур на частичните местни избори за кмет в село Стоян Михайловски, община Нови пазар. Невин Якубова и Алпер Хасан са кандидатите, участващи в балотажа. На първия тур отпадна Левент Хасанов. До частичните местни избори се стигна, след като кметът Шенол Халил подаде оставка. Халил, който бе обвивен за купуване на гласове, е и с условна..
Днес сутринта над по-голямата част от региона ще бъде слънчево и много студено. Минималните температури в Североизточна България ще са между -16 и -11 градуса, на места до -20. Главно на места по поречието на Дунав видимостта ще е намалена до мъгла. През деня облачността ще намалее, видимостта ще се подобри и ще преобладава слънчево време...
Организаторите на бойкота срещу търговските вериги обявиха трета дата - 27 февруари. Протестът се разширява и с бойкот на банките, съобщиха представителите на гражданските организации "За достъпна и качествена храна", Федерацията на потребителите в България, "Системата ни убива" и Обединени пенсионерски съюзи. Мая Манолова заяви, че вече е..
От минус 21° в Каолиново и Върбица до минус 17° в Хитрино са били температурите тази сутрин, съобщиха от Областното пътно управление в Шумен. Пътищата от републиканската пътна мрежа са проходими при зимни условия. Няма ограничения за движението. Ришкият проход е отворен за движение. Минус 21° е била температурата в 5:00 ч. и в Разград и в..
Днес времето ще е предимно слънчево. По-значителни временни увеличения на облачността ще има преди обяд над крайните северни и южни райони на Черноморието, където е възможно да прехвърчи сняг. Ще духа до умерен, по Черноморието преди обяд временно силен вятър от север и североизток. Студено за периода с максимални температури между минус 5° и..