Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Възпитание без шамар

Снимка: ИСДП

„Възпитание без шамар! Как с любов и уважение да поставим на детето си граници.“ Това е нова група за родители, която организират специалистите от шуменския Комплекс за социални услуги за деца и семейства. Програмата е провокирана от участниците в училището за бременни, каза за Радио Шумен Диана Нинчева.

"Програмата е насочена към учене чрез преживяване и води към осъзнаване на това как да бъдем по-добри родители и как да възпитаваме детето си не с шамар, а с любов и уважение към него. Заедно с родителите ще минем през много вълнуващи теми, свързани с порастването на децата, със споделената обич, с напрежението, което понякога изпитваме. Би било прекрасно да участват и двамата родители, защото майката има едни задачи, а бащата - други. Хубаво е тези процеси да преминават от първо лице през двамата родители", посочи тя.

Записването в новата група за родители става на място в сградата на Комплекса за социални услуги за деца и семейства в Шумен. Срещите ще са безплатни за родителите и ще започнат през септември, каза още Диана Нинчева.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Масови проверки в гората

Над 2200 проверки за спазване на Закона за горите и Закона за лова и опазване на дивеча са извършени на територията на Североизточното държавно предприятие (СИДП) през февруари. Служители на 18 стопанства са проверили над 1000 ловци и 4 събирачи на трюфели, както и 227 физически лица, които са извършвали различни дейности в държавните горски..

публикувано на 04.03.25 в 16:21

Промяна в движението

От днес до 6 март, четвъртък, е въведена временна организация на движението в Шумен с пълно затваряне на пътното платно в участъка от ул. „Съединение“ – от кръстовището с ул. „Преслав“ до кръстовището с ул. „Алдемировци“. Мярката е във връзка с изпълнение на строителни дейности на обект „Смесена сграда с магазин за промишлени стоки, кабинети и..

публикувано на 04.03.25 в 15:59

1000 лв. в подкрепа на децата

1000 лева бяха събрани от изложбата базар на мартеници, която продължи до днес в Радио Шумен. Червено-белите символи бяха изработени от децата от Центъра за специална образователна подкрепа.  Базарът и този път бе с кауза. Средства се събират за изграждане на солна стая за специалните деца на Шумен.  От коледния и мартенския базар на Центъра за..

публикувано на 04.03.25 в 15:19
Архив

Конно шествие за Тодоровден

С традиционно конно шествие шуменските клубове по конен спорт „Кабиюк – 2024“, „Шумен“ и „Шумен – 2010“ ще отбележат Тодоровден. Дефилето ще започне в 16:20 часа на 7 март (петък) от базата на Хиподрума Коне и жокеи ще преминат през кръстовището на Кооперативния пазар, ще продължат по пл. „България“ и по бул. „Славянски“. В 17:00 часа..

публикувано на 04.03.25 в 14:58

Честитка от КАТ за 300 лева

Водачите на над 550 моторни превозни средства са проверени в хода на специализираната полицейска операция за контрол на пътното движение в почивните и празнични дни в Шуменска област. Това съобщават от шуменската полиция. Установени са над 200 нарушения на скоростните режими. Най-високата отчетена скорост е на водач на лек автомобил, който при..

публикувано на 04.03.25 в 14:37

Шуменци срещу скъпата мътна вода

Протест срещу мътната и скъпа вода в Шумен организират недоволни шуменци в социалните мрежи. Протестът е насрочен за 15 март от 11:00 ч. пред сградата на ВиК Шумен. "Пречиствателната станция получи акт 16, но не бе пусната; ВиК операторът продължава да не уведомява навреме за аварии; математиката с разходите на язовира не излиза; Общинският съвет..

публикувано на 04.03.25 в 12:51

17 милиона влизат в Шумен

Проекти за над 10 млн. лв. по програма „Развитие на регионите“ има община Шумен, съобщават от общинската администрация. Процедурите се изпълняват като част от т.нар. КИТИ (Концепции за интегрирани териториални инвестиции) съвместно от няколко общини или самостоятелно. По единия от проектите община Шумен ще работи съвместно с община Каспичан...

публикувано на 04.03.25 в 11:43