Трабант ще украси улицата в Лозница, която от месеци носи името на симпатичното немско возило. Бившата вече улица „Тича“ е включена в дефилето на трабантите, които се събират за 19-ти път в градчето, което вече си спечели славата на столица на легендарното возило. Сутринта автомобилите ще бъдат посрещнати в Лозница, а състезанието ще започне в обедните часове. Парадът и ралито на трабантчетата са част от тържествата днес и утре за празника на Лозница. Честванията минават и под знака на 20-тата годишнина от създаването на Национален клуб "Трабант" - Лозница, който е наследник на регионалния клуб "Трабант".
От 11:00 часа всички участници в Трабант феста ще преминат в дефиле по улиците на града, а от 12:30 часа ще бъде дадено началото на традиционното рали- състезания по майсторско управление и за Купата на кмета.
В съботния ден на градския стадион ще има и състезание с велосипеди и забавни игри за деца. Вечерта празникът ще продължи с концерт на самодейни състави от общината, а гости ще са певиците Айшенур и Райна.
В неделя празникът на Лозница продължава с борби и фолклорна програма. Състезанията на стадиона започват в 10:00 часа на 3 септември.
Проверка за присвояване на чужди вещи е започната срещу 59-годишна жена от Разград. На улица „Йордан Чобанов“ в града тя намерила чанта, в която имало хранителни продукти и мъжки кожен портфейл. В него била личната карта на собственика, шофьорската му книжка, имало и дебитна карта, както и сумата от 975 лв. Парите и вещите "късметлийката" намерила..
Няма населени места без ток в Североизточна България. Всички аварии са отстранени. Това съобщиха от електроразпределителното дружество. Припомням, че заради бурята снощи, която причини оплитане и скъсване на жици, шест села в областите Шумен и Търговище осъмнаха без електричество и в събота сутринта. Преди обяд обаче дежурните екипи..
След бурята снощи, общо шест населени места от Североизточна България са били без ток към 7 ч. тази сутрин. Това съобщиха за Радио Шумен от електроразпределителното дружество. Това са четирите шуменски села Царев брод, Черенча, Новосел и Средня и селата Присойна и Язовец в Търговищка област. Дежурните екипи работят за отстраняването..
Дъжд и градушка нанесоха поражения в община Шумен. Особено сериозни са щетите в шуменското село Царев брод, където падна градушка. Ледените късове са унищожили насажденията в дворовете на хората, а обхватът на мобилните оператори е много лош, каза за Радио Шумен кметът на селото Стефан Живков. "Най-големи са пораженията в южната част на селото. В..
Количествата на падналите валежи на 22 август вечерта в Североизточна България са: в Шумен 12 л/кв.м, Силистра 8 л/кв.м, Разград 3 л/кв.ми Русе под 1 л/кв.м. Температурите на въздуха в Североизточна България тази сутрин са: 16 градуса в Разград, 18 – в Русе, 20 – в Силистра. В Шумен термометърът отчита 18 градуса, духа вятър с пориви..
Кризата с безводието в страната се задълбочава. Вече над 260 000 души са на воден режим в 16 града и 283 села. Най-сериозни са проблемите в Плевенско, Благоевград, Търговище, Велико Търново, Ловеч, Кюстендил и Перник. ВиК-Търговище отчита 18 671 засегнати. На извънредното си заседание депутатите от Комисията по околната среда и водите решиха до..
До обед ще бъде слънчево с умерен, по Северното Черноморие с пориви до силен, юг-югоизточен вятър. Следобед, пред фронта, във вътрешността на района ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Очакват се гръмотевични бури. По-късно следобед и вечерта ще има и краткотрайни валежи, на места интензивни. Към нощта процесите ще обхванат и..