13 са местата по центъра на Шумен, на които може да бъдат лепени агитационни материали за предстоящите избори.
БСП и “Има такъв народ” ще използват таблото срещу бившия магазин “Детски свят”, на което да рекламират кандидатите си за кметове и общински съветници. Със самостоятелна площ по централната улица ще разполагат още коалициите „Продължаваме промяната – Демократична България“ и „ГЕРБ – СДС“.
Местата бяха разпределени чрез жребий по време на днешните консултации за състава на секционните избирателни комисии в Шумен.
9-те табла срещу входа на областната администрация ще се ползват от всички парламентарно представени сили.
Кметът на Община Шумен Любомир Христов призова участниците в местните избори на 29 октомври да не лепят агитационни плакати извън предвидените за това площи. Нарушителите ще бъдат санкционирани, добави той.
Не е възможно миризмата на животинска тор в квартал "Дивдядово" да е по вина на сметосъбирането. Това съобщиха от Община Шумен след сигнали на граждани в социалните мрежи. По случая вече се извършват проверки на място от държавните органи – Регионалната инспекция по околната среда и водите, Областна администрация, ВиК и звеното по управление на..
Скандал между двама шофьори затрудни движението вчера следобед по булевард „Симеон Велики“ в Шумен, съобщават от полицията. Инцидентът е станал след спор за отнето предимство. 59-годишен водач ударил с ръка страничното огледало на автомобил, управляван от 48-годишен мъж. И двамата шофьори са тествани за наркотици. При единия пробата е показала..
Село Избул в община Нови пазар вече е на воден режим. Това съобщават от ВиК – Шумен на сайта си. Причината според дружеството е намален дебит от водоизточниците. В селото от 11 август насам водата спира от 5:30 до 8:00 ч. и от 17:00 до 20:00 ч. Избул е осмото населено място в Шуменска област и първото в община Нови пазар, което официално е на воден..
От днес, заради ремонт на канализацията се въвежда поетапно пълно затваряне на участък от ул. „Университетска“ – след изхода на сектор „Пътна полиция“ до Асфалтова база – Шумен, съобщиха от Общината. Новата организация на движението ще бъде със срок до 22 октомври. Затварянето на улицата ще бъде на два етапа. На първи етап ще бъде затворен..
Напредва изграждането на пътя Царев брод – Коньовец, на отбивката към конезавода „Кабиюк“. Тежка техника и строителни екипи работят на пътния участък, който трябва да бъде готов за предстоящите чествания на Съединението. Това съобщават от Община Шумен. Припомняме, че на 30 август в лятната резиденция „Кабиюк“ ще бъде открит бюст-паметник на..
Бюст-паметникът на княз Александър I Батенберг вече е доставен в лятната резиденция „Кабиюк“ край Шумен, съобщиха от Общината. Паметникът ще бъде открит със специален ритуал в двора на лятната резиденция „Кабиюк“ на 30 август, в навечерието на 140 години от Съединението. Именно край Шумен, в Марашката кория, княз Александър Батенберг обявява пред..
Ирина Стефанова спечели конкурса за директор на Шесто основно училище „Еньо Марковски“ в Шумен, а Ивелин Неделчев – на Основното училище „Св. св. Кирил и Методий“ в с. Царев брод. Магбуле Дерменджиева ще бъде директор на Средното училище „Св. Паисий Хилендарски“ във Върбица, Хава Хасанова е на Обединеното училище „Св. св. Кирил и Методий“ в с. Бяла..