Партийни организации на БСП в Шуменско са поискали да бъдат разформировани, а убедени социалисти са заявили, че ще се откажат от партийните си билети. Това се е случило на неформалната среща с бившия актив на Общинската организация на БСП в Шумен.
Днес до медиите беше разпространена декларация, документът вече е изпратен до централата на БСП в София и персонално до Корнелия Нинова. Публикуваме пълния текст на декларацията на шуменските социалисти, без редакторска намеса.
ДЕКЛАРАЦИЯ
Уважаема госпожо Нинова, Към Вас се обръщат социалистите от актива на общинската партийна организация на град Шумен, членове на изпълнителното бюро, Общински съвет на БСП, контролна комисия, делегати на общинската конференция, председатели на ОПО и КИ и редови социалисти.
На 10.09.2023 година НС на БСП не само не уважи решенията на Общинската конференция на БСП в град Шумен за издигане на кандидати за кмет и общински съветници, както и модела на листата, Не! На 10 септември НС позволи да бъде манипулиран от тесен кръг членове на БСП, ръководен и подбуждан от депутата Иван Иванов. Нещо повече – решенията да бъдат прекратени правомощията на председателя на ОбС, ИБ, Общински съвет на БСП, делегатите на общинската конференция и председатели па ОПО и КИ не просто обезглави общинската партийна организация на прага на изборите за местна власт.
Това решение унизи и възмути членовете на партията до такава степен, че цели партийни организации да поискат да бъдат разформировани. Трябваше да присъствате на неформалната среща с довчерашния актив на организацията, за да видите с очите си и да усетите със сърцето си (ако апаратните игри и политическите интриги не са ви го изтръгнали вече) как ветерани на партията със сълзи на очи поискаха да оставят партийните си билети, огорчени, обидени и омерзени от създалата се ситуация. Нима не разбирате (или съзнателно прокарвате такава политика), че с това решение обричате на провал участието на БСП на изборите за местна власт.
Вярвате ли, че кандидат за кмет, неразпознаваем за болшинството социалисти, симпатизанти и съмишленици в Община Шумен, ще успее да спечели изборите? Давате ли си сметка, че решението на НС от 10 септември улеснява неимоверно ГЕРБ в борбата за кметския стол? Не бяхте ли Вие лидерът, който дойде да призове възможно най-широк кръг социалисти да участват активно в живота на партията и в обсъждането и вземането на решения? Защо тогава не зачетохте решението на Общинската конференция, проведена след събрания във всяка партийна организация?
При положение, че Венцислав Венков е предложен от 33 основни партийни организации, а Христо Христов – само от 4 (и то под диктовка), защо Ви се струва нелогичен резултатът от гласуването? И като не Ви харесва кандидатът за кмет, защо подменихте листата от кандидатите за общински съветници? Нали за Вас беше важен всеки глас, всяко мнение?
В уводната част на решение 117/10.09.2023 г. пише, че „в партийната организация е създадена среда на разделение и напрежение, които отблъскват, демотивират наши членове и симпатизанти“. Длъжни сме да заявим, че с това решение Вие постигнахте много повече – обезсилихте общинската партийна организация. Вие върнахте времето 30 години назад с нареждането да бъдат сменяни ключовете за офисите на БСП, при това без да е извършено приемане и предаване на документи и партиен архив.
Нашата партия е преживяла неведнъж тежки и критични моменти в своята над стогодишна история и винаги се е изправяла, отърсвала се е от грешки, предатели и вредители, за да продължи напред.
Ето защо, госпожо Нинова, ние снемаме от вас доверието, което сме Ви гласували досега на Вас и на ИБ, с надеждата, че ще преосмислите действията и решенията си. Проблеми от такъв характер има не само в Шумен. Подобно е положението във Варна, Сливен, Търговище, Стара Загора и още места в страната. Продължаването на тенденцията за налагане на решения, за диктат и авторитаризъм и неспазване на принципа за пряка демокрация неминуемо ще доведе до тежки поражения в БСП и тогава неминуемо ще се стигне и до настояване за Вашата оставка.
Заради непочистени пътища тази сутрин от автогарата в Шумен не са потеглили автобусите за селата Овчарово и Черни връх. По информация на шофьори, почистването на пътищата към селата вече е започнало. В 7:00 ч. е тръгнал и автобусът за Риш. Това съобщиха за Радио Шумен от автогарата в Шумен.
Във връзка с продължаващия снеговалеж Община Шумен обявява, че се увеличава капацитетът на почистващата техника от тази вечер. От 19:00 часа до 22:00 часа за превантивна обработка на пътната мрежа със сол ще излязат 7 големи и 5 малки снегорина. Още в 2:00 часа през нощта ще бъдат пуснати други 37 машини за почистване както на града, така и на..
Двама огнеборци от Шумен заслужиха отличия в конкурса „Пожарникар на годината – 2024“. Те бяха наградени днес на тържествена церемония в МВР. В раздел „Превантивна дейност” победител е инспектор Галя Колева от регионална дирекция Шумен. Инспектор Колева обслужва над 150 обекта, криещи опасност от разпространение на отровни или вредни вещества,..
Лек автомобил "Мерцедес" с двама мъже в него се преобърна на пътя между селата Салманово и Мараш. Единият мъж е починал по-късно в шуменската болница, а другият е дал положителна проба за алкохол. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за пътния инцидент е получен на 15 февруари в 00:41 часа в оперативната дежурна част на Областната дирекция..
Пътищата в община Шумен са проходими при зимни условия. 110 души работят по снегопочистването на мрежата. Това каза за Радио Шумен инж. Валентин Николов, главен експерт в администрацията. Няма бедстващи населени места или затворени пътни участъци. Още в събота, преди да завали снегът, улиците на града са били обработени със сол. Тази сутрин в 3:00 ч. са..
Променя се маршрутът на автобус № 7 в Шумен. Предложението беше направено по време на заседание на транспортната комисия към Общинския съвет. Промяната се налага заради дългогодишното искане на жителите на квартал "Дивдядово“ за по-лесен достъп до поликлиниката. Реалната промяна предвижда автобусите по линия 7 в посока от „Дивдядово“ към „Боян..
Невин Якубова и Алпер Хасан са допуснати до участие във втория тур за изборите за кмет на кметство в село Стоян Михайловски, става ясно от решението на Общинската избирателна комисия в Нови пазар. Това съобщава БТА. Невин Якубова от „БСП – Обединена левица“ е получила 145 действителни гласа на първия тур на частичните местни избори вчера. Алпер Хасан,..