Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нов шеф на РУО-Шумен

4
Снимка: Областна администрация Шумен

Кремена Маринова е новият началник на Регионалното управление на образованието в Шумен. Тя е назначена от днес със заповед на просветния министър.

Областният управител проф. Добромир Добрев представи тази сутрин пред служителите на РУО новия шеф на структурата.

Кремена Маринова е назначена за временно изпълняваща длъжността. Тя е преместена от Министерството на образованието и науката в РУО Шумен за срок не повече от една година. 

До назначението се стига след извършена проверка в Регионалното управление и решението на просветния министър да назначи за шеф на РУО човек от МОН.

"Това назначение се наложи след проверка от МОН, продължила повече от седмица, за която аз знам, че са установени множество нарушения и се предвижда откриване на дисциплинарни производства. Това налага да се командирова служител от министерството като временно изпълняващ длъжността началник на РУО Шумен до завръщане на титуляра, който също е в дългосрочни болнични, но не повече от една година", посочи областният управител на Шумен проф. Добромир Добрев.

Той не каза какви са установените нарушения от комисията на МОН, но коментира, че министърът на образованието е преценил да изпрати човек, външен за Регионалното управление на образованието в Шумен, но не външен за системата. Защото Кремена Маринова е външен човек за Шумен, но познава обстановката в областта, тъй като преди да постъпи в Министерството на образованието, е работила в Регионалния инспекторат на образованието в Шумен, каза още Добромир Добрев.




По публикацията работи: Велмира Стефанова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Три пожара в горите през юли

Три пожара в горски територии са възникнали през юли на територията на Североизточното държавно предприятие (СИДП) в Шуменска област, съобщиха от пресцентъра на предприятието. Инцидентите са регистрирани в горските стопанства в Преслав, Нови пазар и Паламара.  Само пожарът в Паламара е бил върхов и е унищожил 8 декара гора. Другите два са били..

публикувано на 05.08.25 в 15:33

Нов директор на ОП "Чистота"

От днес - 5 август, Мария Николова, старши експерт „Екология“ в община Шумен, временно ще изпълнява длъжността директор на Общинското предприятие „Чистота“. Назначението ѝ е във връзка с освобождаването на досегашния директор Радослав Кърджиев поради обявяването на конкурс за длъжността.  Утре община Шумен ще публикува в национален ежедневник и..

публикувано на 05.08.25 в 13:30
Община Шумен

Изпращаме военни в Косово

Церемония по изпращане на военен контингент в Косово ще се проведе на 7 август пред сградата на община Шумен. На военния ритуал ще присъстват генерал-лейтенант Михаил Попов – заместник-началник на отбраната, флотилен адмирал Галин Манев – заместник-командир на Съвместното командване на силите, бригаден генерал Пламен Йорданов - заместник-командир на..

публикувано на 05.08.25 в 12:02

Мерки за биосигурност

Спокойна е епизоотичната обстановка в Шуменска област. Няма огнища на чума и шарка по дребните преживни животни. Няма и други регистрирани заболявания на територията на областта. Това обяви по време на проведеното заседание на Областната епизоотична комисия директорът на Областната дирекция по безопасност на храните д-р Катя Райкинска. На..

публикувано на 05.08.25 в 11:07

Издирват нападател на възрастен мъж

Полицията търси свидетели на нападение, при който 72-годишен шуменец е изблъскан в гърдите и при падането си е получил фрактура на бедрото.  В неделя около 12:20 часа на ул. “Самара“ в Шумен възрастният мъж слязъл от автобуса и на тротоара бил пресрещнат от мъж, който крещейки, го избутал. На отсрещния тротоар имало мъж и жена, които се развикали на..

публикувано на 05.08.25 в 10:13

Цигара предизвика пожар

Незагасена цигара подпали пластмасов стол и вдигна на крак пожарната в Шумен вчера сутринта.  В 9:37 часа е приет сигнал за пожар в жилище на бул. “Симеон Велики“ в града. Към адреса са насочени противопожарни екипи на пожарната в Шумен. На място огнеборците забелязали пушек от жилище на петия етаж.  С помощта на автомеханична стълба влезли през..

публикувано на 05.08.25 в 09:38

Опасно ниско ниво на "Тича"

Община Шумен поиска от Министерството на околната среда и водите да се пести водата от язовир „Тича“ за напояване, така че да се запази балансът между питейните нужди и напояването. Местната администрация е изпратила писмо до ресорния министър във връзка с публикувания график в сайта на министерството за използване на водите на комплексните и значими..

публикувано на 05.08.25 в 08:28