Община Шумен започна изплащането на възнагражденията на членовете на секционните избирателни комисии от проведените местни избори за общински съветници и за кметове.
От днес, 15 ноември, до 21 ноември сумите ще се получават на две от гишетата в Центъра за информация и услуги в сградата на общинската администрация – гише № 6 и гише №7. Касите работят всеки делничен ден от 8.30 до 16.30 часа без прекъсване (без събота и неделя).
Възнагражденията на членовете на СИК, заявили желание да ги получат по банков път, вече са изплатени по посочените банкови сметки.
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Понеделник 17.03.2025 Разград В периода 17.03.2025 - 21.03.2025, от 8:30 до 16:30 , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в с. Благоево.В периода..
Днес през по-голямата част от деня ще е облачно, сутринта с намалена видимост. Около и след обяд от юг ще започнат слаби валежи от дъжд, които постепенно ще обхванат по-голямата част от района и ще се усилят като интензитет. На места са възможни по-значителни сумарни количества. Ще духа слаб до умерен вятър от западна четвърт, с който ще продължи..
Деветото издание на младежката инициатива "Модел Република България" се провежда в Шумен. Млади хора, които не са безразлични към обществено-политическите процеси, заемат местата на най-висшите длъжности в държавата. На предварително проведени избори младите хора си избраха президент, трима министър-председатели и председатели на Народното..
Във връзка с частичните избори за кмет в село Върбак тази неделя от Областната дирекция на МВР-Шумен напомнят, че сектор „Български документи за самоличност“ ще работи и в двата почивни дни. Така жителите на Шумен ще имат възможност да подават през уикенда заявления за смяна на документи. Всички, които работят през седмицата, а трябва да си..
Обучение за оцеляване при въоръжено нападение в сграда се проведе в СУ „Трайко Симеонов“ в Шумен. Това съобщават от шуменската полиция. В срещата участва инспектор Христо Бонев от Охранителна полиция в РУ- Шумен. Полицейският служител запозна учениците с помощните средства като радиостанции, щурмови и стоп палки, бронежилетки и защитни шлемове,..
Започна реконструкция на водопровода на улица „Георги Сава Раковски“ в Шумен в участъка до входа на парка „Кьошкове“. Това съобщи заместник-кметът по строителство и благоустройство инж. Андреан Ваньов. Той обясни, че при реконструкцията на водопровода се използва безизкопна технология, която позволява бързо и без проблеми да бъде извършена..
По сигнали на граждани има 11 места по площади, улици и кръстовища в Шумен, по които започва изкърпване на дупки, образували се след топенето на снеговете или са по-стари. Това съобщават от общината. Запълването на дупките започва днес от кръстовището при улиците „Панайот Хитов“ и „Генерал Гурко“. След това поетапно ще се изпълнява график...