Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нови площадки радват децата

4
Снимка: Община Разград

Завършва изграждането на две детски площадки и на площадка за стрийт фитнес в Разград. Стойността на трите обекта е над 1 милион лева без ДДС. 

В края на миналата седмица бяха поставени уредите на площадката за фитнес на открито. Те вече се използват от жителите на Разград. Площадката е с ударопоглъщаща настилка, а край нея са поставени и пейки. 

Монтирани бяха и детските съоръжения на другите две площадки. На площадката до входа на Северен Градски парк има нови люлки, пързалки, катерушки, пейки и кошчета за боклук. Съоръженията са подходящи за  деца от 0 до 3 години. 

Детската площадка в жк „Орел“ е за деца  от 3 до 12 години. По нея има довършителни работи. Там бяха инсталирани три съоръжения – комбинирано съоръжение за игра, везна и люлка, нови пейки и кошчета.



По публикацията работи: Доротея Генчева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Чистят Разград от паднали дървета и клони

В отделни райони на Разград има паднали дървета и клони, които своевременно се отстраняват от работници от Общинското предприятие „Паркстрой“. Те реагират  на сигнали на граждани и извършват огледи край учебни заведения и автобусни спирки. След обиколка из областния град заместник-кметът Полина Иванова обсъди с ръководствата на ОП “Ремонстрой“ и ОП..

публикувано на 03.10.25 в 11:54

Село без ток и паднали дървета в Разградско

В Разградска област без електрозахранване е село Кара Михал, община Самуил. Причината е запалил се трафопост и табло ниско напрежение. Информацията е подадена в 8:00 часа от дежурните към Областния съвет по сигурност,съобщават от Областната администрация в Разград Паднали дървета вследствие на бурния вятър има по пътя Исперих – Лудогорци и пътя за Русе..

публикувано на 03.10.25 в 09:26

Хепънинг в Разград

С общоградски хепънинг в Разград ще отправят послания срещу насилието над деца. Инициативата „Да защитим детството - заедно срещу насилието“ ще се проведе на 11 октомври (събота) от 15:00 часа пред Общинския културен център, предава БТА.  „Събитието, посветено на превенцията на насилието над деца, ще бъде специално не само заради каузата, но и..

публикувано на 03.10.25 в 09:09

Спряха износ на лодки, подготвени за трафик на хора

Надуваеми лодки, предназначени вероятно за трафик на хора, са открити след оперативна реализация на криминалисти от Областната дирекция на МВР в Разград.Това съобщават от разградската полиция. Около 16.00 часа на 30 септември в Разград е спрян товарен автомобил, шофиран от 60-годишен мъж. В хода на полицейската операция в камиона са намерени пет..

публикувано на 02.10.25 в 11:00

Подкрепа от фонд "Инвитро"

Общинският съвет в Разград прие актуализация на Правилника за финансово подпомагане на двойки, семейства и хора с репродуктивни проблеми на територията на общината. Измененията са във връзка с въвеждане на еврото.  Общинската програма за финансово подпомагане на двойки, семейства и хора с репродуктивни проблеми се реализира в Разград от 2012 г...

публикувано на 01.10.25 в 10:10

Очакват обилни валежи

Областната администрация в Разград предприема превантивни мерки във връзка с очаквани интензивни валежи. Собствениците на язовирни стени и съоръжения са предупредени за повишено наблюдение на водоемите.  Под постоянно наблюдение ще бъдат и речните корита в урбанизираните територии. Особен акцент е поставен върху община Самуил заради потенциално..

публикувано на 01.10.25 в 09:51

Измама с мним гурбет

Двама мъже са задържани за измама, извършена на територията на община Самуил между 22 и 28 септември. Това съобщават от разградската полиция. Вчера на обяд в Районното управление в Исперих е получен сигнал от 49-годишна жена. Тя съобщила, че заедно с още шестима души от селата Хърсово и Голям извор са въведени в заблуждение за осигурена работа..

публикувано на 30.09.25 в 11:31