МВР проведе операция в училищата в цялата страна днес преди началото на учебните занятия. Причината за проверката е получен имейл със заплахи за поставени бомби в учебни заведения.
Не е открито нищо обезпокоително, уточниха от министерството пред БНР.
Акцията на полицията е започнала преди началото на часовете днес. Екипи на вътрешното министерство са проверявали сградите на училищата в цялата страна. От ведомството уточниха, че причината е получен имейл. Той е бил изпратен на електронната поща на дирекция Национална система 112. В него е било уточнено, че в сградите на различни училища у нас има поставени взривни устройства.
Към момента проверките в цялата страна вече са приключили. От МВР уточниха, че действията им са съгласувани с Министерството на образованието, с областните управители и директорите на проверяваните училища.
Полицейското присъствие в районите на учебните заведения остава и към момента.
Десетото издание на турнира по плуване „Александър Русев“ бе открито днес, на 23 август, на плувния комплекс „Дунав“ в Русе. В надпреварата се включват 80 деца от осем отбора от София, Варна, Панагюрище и Русе. Събитието се организира от едноименната фондация и е с благотворителен характер. Събраните средства ще са за изграждането на..
Над 70 участници от различни възрасти се включиха в традиционния турнир по настолната игра „Не се сърди, човече“ в Парка на младежта в Русе. Събитието, организирано от Сдружение „НАПРЕД“, превърна деня в истински празник на добротата и солидарността. Турнирът имаше и благотворителна кауза – събиране на средства за подпомагане на..
С откриване на стена с размери 6 x 2 метра на едни от най-именитите русенски възрожденци започна Празникът на ябълката в село Екзарх Йосиф, община Борово. На стената 46-годишният Боян Боцев, член на Сдружението на художниците, е изобразил ликовете на Баба Тонка, Захари Стоянов и Никола Обретенов. По традиция събитието събра стотици гости от..
Кулинарно-фолклорният „Празник на плодородието” се провежда за шеста поредна година в село Чилнов, община Две могили. Това е едно най-популярните събития в региона и винаги привлича стотици гости от страната и от съседна Румъния. Организатори на празника са Народно читалище „Светлина – 1927“ и кметството в Чилнов с финансовата подкрепа..
Мощен шквал с пориви на вятъра до 86 км/ч (18–24 м/сек), продължил около 12 минути, премина през Русе и предизвика сериозни щети в различни части на града снощи. Силният вятър повали дървета и клони, които затрудниха движението по редица улици и булеварди, както и в централната градска част. Приоритетно се обработват основни участъци от..
Голямо количество стоки със съмнения за нарушени права върху търговски марки и нелегално пренасяни медикаменти задържаха митнически служители от Русе и гранични полицаи. При проверки на два автобуса с турска регистрация, пътуващи към Румъния, митничарите са иззеили над 7 хиляди текстилни изделия, 160 парфюма, 80 чифта спортни обувки и повече от..
Новата сграда на Детска градина "Радост" беше открита днес в Русе. В детското заведение ще се обучават 125 деца, разпределени в 5 възрастови групи, които ще прекрачат прага на градината на 1 септември. Кметът на Русе Пенчо Милков заяви, че в града не е откривана нова сграда на детска градина повече от 11 години. Работи се по разкриването на нова група..