Напрежението в сектор земеделие остава. Въпреки, че се очаква днес част от земеделските производители да подпишат споразумение с властта, други техни колеги от бранша заявиха, че ще продължат с протестите.
Очаква се днес членовете на Българската аграрна камара и правителството да подпишат споразумение за мерките, с които държавата ще подпомогне земеделските производители.
Според договореното, стопанствата ще бъдат разделени на три категории според площта им. Най-малките няма да доказват загуби за стопанската година, но изискването за средните и големите остава. Споразумението включва и законодателни реформи по 7 важни за фермерите закони.
Част от земеделските производители не са доволни и определят споразумението като предателство.
Днес Инициативен комитет от 26 земеделски организации ще представи декларация с подробните си искания, които включват и незабавна оставка на министъра на земеделието Кирил Вътев, а от утре се очаква да пренесат протестите си в София.
Министърът на земеделието и храните Кирил Вътев обяви, че днес ще се срещне с представители на Обединени земеделски производители и Български фермерски съюз:
"В 12.00 ч. ще дойдат представители на две организации, които протестират. Ще се срещнем и с тях. Пожелаха среща, ще дойдат. С други земеделски организации се опитахме да направим смислен разговор, те казаха, че било късно и идват само, за да ми искат оставката".
Манастирът "Св. Пантелеймон" в местността Патлейна край Велики Преслав ще отбележи храмовия си празник на 27 юли. От 19:00 часа днес ще бъде отслужена вечерня. От 9:00 часа в неделния ден ще започне тържествената литургия, а след водосвета ще бъде осветена и обща трапеза. В понеделник ще бъде отслужена литургия с благодарност към ктиторите и..
Специализирана полицейска операция за противодействие на наркоразпространението и противообществените прояви е проведена тази нощ на територията на ОД на МВР-Разград. Това съобщиха от разградската полиция. Около 21.30 часа в петък по улица „Марица“ е спрян автомобил „Ауди А6“, управляван от 22-годишен младеж от село Благоево. Установено е, че..
Температурата на въздуха в Североизточна България към 6:00 часа е от 19 градуса в Шумен до 25 градуса в Силистра. Атмосферното налягане в Шумен е 988 хектопаскала, о тносителната влажност – 70 %. Днес отново ще е слънчево и горещо. Вятърът ще е слаб от юг, следобед слаб до умерен от югоизток и изток. Максимални температури между 38 и 43..
Черният леопард е бил забелязан до шуменския квартал "Мътница". Минути след 17 часа днес Цветанка Милкова, главен специалист на квартала, е предприела уведомяване на местните жители да бъдат предпазливи. Това обясни тя пред Радио Шумен . Милкова е получила уведомително писмо от кмета на община Шумен днес, в което той се позовава на сигнал, постъпил от..
На 26 юли /събота/ и 27 юли /неделя/ между 13:00 ч. и 21:00 ч. поради очакваните високи температури ще бъде ограничавано движението на камионите над 20 т по определени участъци от републиканската пътна мрежа на територията на 8 области, съобщава Агенция „Пътна инфраструктура“. Ограничението се прилага за някои участъци от първи, втори и трети клас..
Разград В периода 21.07.2025 г. - 25.07.2025 г., от 8:30 ч. до 17:00 ч., поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, са възможни смущения в района на с. Раковски, МТТ "Склад", ТП "ПС Раковски", всички ПС на ВИК, ВЕИ и базови станции на мобилни оператори намиращи се на територията на посоченото селище...
Днес ще е слънчево, в сутрешните часове на места по Черноморието видимостта за кратко ще е намалена от мъгла. Вятърът ще е слаб, по Черноморието до умерен от изток и югоизток. Максимални температури между 34° и 39°, по Черноморието от 28° до 33°, за Шумен около 37°. Вълнение на морето 2-3 бала. Температура на морската вода 23°-26°. Измерените..