Бюлетин за планови прекъсвания на електрозахранването:
Разград
На 16.02.2024 от 14:00 ч. до 16:00 ч., поради извършване на неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в с. Свещари.
Русе
На 16.02.2024 от 13:00 ч. до 14:00 ч., поради профилактика, ще бъде прекъснато електрозахранването в гр. Бяла, квартал гара Бяла, улиците: "Никола Петков", "Яне Сандански", "Г. С. Раковски", " Д. Благоев", "В. Априлов".
Силистра
На 16.02.2024 от 09:30 ч. до 16:30 ч., поради извършване ремонтни дейности, ток няма да има в с. Листец – част от ул. „Трета“, ул. „Шеста“, ул. „Осма“.
Търговище
На 16.02.2024 от 09:00 ч. до 16:00 ч., поради извършване на профилактика, ще има прекъсвания на тока в част от гр. Попово (абонати, захранени от МТП "СБА", МТП "Отдих", ТП "Дълбок сондаж 1 и 2", ТП "ЦПС ВиК").
На 16.02.2024 от 09:30 ч. до 14:30 ч., поради ремонтни дейности, ще бъде прекъснато електрозахранването в част от с. Медовина, Попово.
Шумен
На 16.02.2024 от 16:00 ч. до 17:00 ч., поради ремонтни дейности, са възможни смущения на електрозахранването в гр. Шумен и селата Дибич, Радко Димитриево и Ветрище.
На 16.02.2024 от 08:30 ч. до 16:00 ч., поради ремонт, ток няма да има в гр. Шумен - ПС "Напояване 1", ПС "Напояване 2", МТП "Лозята".
Временни смущения в електрозахранването са възможни от 16:00 ч. до 17:00 ч. в селата Васил Друмев, Илия Блъсково, Овчарово, Благово, Костена река, Кладенец и Друмево..
На 16.02.2024 от 09:30 ч. до 16:30 ч., поради ремонтни дейности, ще бъде прекъснато електрозахранването в с. Висока поляна.
На 16.02.2024 от 09:00 ч. до 12:00 ч., поради ремонт дейности на съоръженията, токът ще спира в Шумен - ул. "Брезник" и ул. "Милин камък".
На 16.02.2024 от 09:00 ч. до 17:00 ч., поради профилактика, ще бъде прекъснато електрозахранването в с. Лятно.
Кризата с безводието в страната се задълбочава. Вече над 260 000 души са на воден режим в 16 града и 283 села. Най-сериозни са проблемите в Плевенско, Благоевград, Търговище, Велико Търново, Ловеч, Кюстендил и Перник. ВиК-Търговище отчита 18 671 засегнати. На извънредното си заседание депутатите от Комисията по околната среда и водите решиха до..
До обед ще бъде слънчево с умерен, по Северното Черноморие с пориви до силен, юг-югоизточен вятър. Следобед, пред фронта, във вътрешността на района ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Очакват се гръмотевични бури. По-късно следобед и вечерта ще има и краткотрайни валежи, на места интензивни. Към нощта процесите ще обхванат и..
В Шуменска област от 8:30 ч. до 16:30 ч., поради строителни ремонти на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района нас. Загориче - ул. "Витоша", ул. "Христо Ботев", ул. "Панайот Волов", ул. "Чавдар", ул. "Тича", ул. "Пролет", ул. "Аврора", ул. "Плиска", в района нас. Браничево и с . Загориче -..
Подобрява се състоянието на настанените в шуменската болница сватбари, които постъпиха с остро хранително отравяне. Те са вече общо 10 души и всички се лекуват в Инфекциозно отделение. При част от пациентите оплакванията, свързани със стомашно неразположение и повръщане, отшумяват и ще бъдат изписани. Трима от настанените за лечение са били здравно..
Идната седмица в понеделник започва ремонт по улица „Владайско въстание“ /при т.нар. големи номера/ по пътя към Паметник „Създатели на българската държава“ , при първото уширение в дясно. Това съобщават от Община Шумен и уточняват, че с троителната площадка е открита от 13 август, като до момента се извършват подготвителни дейности и мобилизиране на..
Бившият треньор на националния отбор по вдигане на тежести Иван Иванов и синът му, бивш служител на Министерството на спорта, отиват на съд във връзка с организирането и провеждането на българското домакинство на Европейското първенство за мъже и жени по вдигане на тежести миналия февруари. Двамата са обвинени като помагач и извършител за корупционно..
Община Шумен въвежда поетапно пълно затваряне на участък от ул. „Университетска“ – след изхода на Пътна полиция до Асфалтова база – Шумен. Организацията се въвежда на два етапа за периода от 22 август /петък/ до 22 октомври 2025 г. На първи етап ще бъде затворен пътният участък след изхода на Пътна полиция до Гробищния парк на гр. Шумен. Вторият..