Със заповед на кмета на община Русе извеждат насилник над куче от общинско жилище.
След случая на брутална жестокост към животното преди дни в дунавския град, в Общинското предприятие „Управление на общински имоти“ незабавно е предприета процедура по прекратяване на наемните отношения с извършителя на престъпното деяние.
Община Русе осъжда унизителното и садистично отношение към животните и е съпричастна към страданията на всяко беззащитно същество, съобщават от общинската администрация.
Към днешна дата в Районната прокуратура – Русе е образувано досъдебно производство във връзка с проявена жестокост от стопанин към кучето си, като по делото се провежда разследване.
Температурата на въздуха в Североизточна България към 6:00 часа е от 19 градуса в Търговище до 24 градуса в Русе. В Шумен са измерени 20 градуса. Атмосферното налягане е 987 хектопаскала. Относителната влажност на въздуха е 90%. В района на Шумен падна краткотраен дъжд, в района на Разград валежът е придружен с гръмотевици. Днес над Югоизточна България..
В Шуменска област от 9:00 ч. до 17:00 ч., поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато захранването в с. Вълнари - ул. "Георги Димитров", ул. "Аврора", ул. "Дружба", ул. "Баба Тонка", както и в района нас. Звегор - СТП "ТКЗС" и СТП "Център", а също и в района нас. Панайот Волов –..
До 30 октомври 2025 г. се удължава срокът за обозначаване в лева и евро на бележките от таксиметровите апарати Това предвиждат промени в Закона за въвеждане на еврото. Поправките са предложени от Министерския съвет и вече са внесени в Народното събрание. Очаква се да бъдат разгледани преди 8 август тази година. Удължаването на срока се..
За финансова измама, при която се злоупотребява с името Главна дирекция за борба с организираната престъпност съобщават от службата. Измамниците заблуждават хора по телефона, че съдействат за предотвратяване на престъпление и опит за източване на банковите им сметки. В същото време, целта на процеса е тегленето на кредит или превод на пари в..
Русе На 22.07.2025 г., от 8:30 ч. до 12:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Писанец: ТП 1, ТП 2, ТП 3, ТП 4, ТП 5, ТП „Почивна база Г.Генов“, ТП „ТКЗС Писанец 1“ , ВТП „Мобилтел“, ТП „ТКЗС Писанец 2 “, БКТП "Академия", БКТП "Земеделец", ТП „Помпена станция ВиК“; Обекти: "Свинеферма": Помпена станция ВиК, Културен..
Днес отново ще е предимно слънчево и горещо, следобед с развитие на купеста облачност. Ще духа слаб вятър от юг, след обяд ще се обърне от югоизток и по крайбрежието ще се усили до умерен. Преобладаващите максимални температури във вътрешността на района ще са между 37° и 42°, а по Черноморието от 29° до 34°, за Шумен около 39°. Вълнение на..
Нелицензирани сайтове продават винетки на високи цени в евро, като изискват и плащането на допълнителни такси. За това предупреждават от националния доставчик на електронни услуги за пътни такси "Интелигентни трафик системи", който е официален партньор на Агенция "Пътна инфраструктура". От дружеството призовават шофьорите да не купуват винетки от..