Продължава спадът в цените на повечето основни хранителни стоки, плодове и зеленчуци на борсите в страната и през тази седмица, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА.
Краставиците от внос поевтиняват със 8,3% сто до 2,33 лева за килограм, докато оранжерийните са с 5 на сто надолу до 3,03 лева за килограм. Цената на доматите (внос) също е по-ниска – с 0,3% до 3,05 лева за килограм. Картофите поскъпват с 4,4 на сто и се търгуват по 1,41 лева за килограм.
Морковите запазват цената си от 1,12 лева за килограм.
Цената на ябълките от внос е по-висока с 1,1% и те се търгуват по 1,80 лева за килограм, а на лимоните – с 0,5 на сто до 2,07 лева за килограм. Бананите поскъпват с 2,2% до 2,80 лева за килограм, портокалите – с 8,9 на сто до 1,96 лв./кг, а ягодите – с 0,9% до 4,70 лева за килограм.
Цената на кравето сирене скача с 0,3 на сто до 10,66 лева за килограм, а на кашкавала тип "Витоша" отстъпва с 0,5% до 16,65 лева за килограм.
Киселото мляко (3 и над 3 процента масленост) и прясното мляко (3 процента масленост) поскъпват с 0,9%.
Пилешкото месо поевтинява с 0,8 на сто и се предлага по 6,45 лв. за килограм, а яйцата (размер М) запазват цената си и се купуват по 0,36 лева за брой на едро в края на седмицата.
Двама непознати влязоха в къщата на 61-годишен мъж от село Ловец, община Върбица и го принудиха да им даде всички си пари. "Дай парите, ако не дадеш, ще те набием" - викал единия от неканените гости. Мъжът успял да събере 100 лева и им ги дала. Случката се разиграла в петък вечерта около 20 часа, а домакинът събрал кураж да се оплаче в полицията чак на..
Новопазарското село Стоян Михайловски вече има нов кмет. Това е Невин Якубова, издигната от БСП-Обединена левица. Това съобщават от общинската избирателна комисия на сайта си. Якубова е спечелила изборите на втори тур. Тя е получила 240 гласа от 381 гласували.
Днес ще е предимно слънчево, но преди обяд по поречието на Дунав и на места в Югоизточна България ще има променлива ниска слоеста облачност или мъгла. Ще духа слаб, в следобедните часове до умерен вятър от югозапад. Максималните температури ще са между 0° и 5°, за Шумен около 1°.
Търговище Днес от 8:00 до 16:00ч. са възможни смущения в района на Търговище по улиците „Митрополит Андрей“ и „Скопие“ От 9:00 до 16:00 са възможни смущения по улиците „Трапезица“ и „Кюстенджа“. Шумен От 10:00 до 17:00 са възможни смущения в. Шумен по ул.“Велики преслав“, „Цар АсенI“ , „Алеко Константинов“, „България“,..
Новата седмица ще започне със студено, но предимно слънчево време, сутринта на места с условия за намалена видимост. В понеделник минималните температури във вътрешността ще са между минус 14° и минус 9°, но със слаб до умерен вятър от югозапад ще проникне по-топъл въздух и ще последва затопляне. Във вторник и сряда ще има променлива..
Днешните Месни Заговезни са празник, който отбелязва последния ден, в който е позволено да се консумира месо преди Великден. След седмица, на 2 март, пък са Сирни Заговезни. Думата "заговезни" произлиза от старобългарското "заговявам", което означава "отказвам се от месото". Това е свързано с традицията да се постигне духовна подготовка преди..
Днес е вторият тур на частичните местни избори за кмет в село Стоян Михайловски, община Нови пазар. Невин Якубова и Алпер Хасан са кандидатите, участващи в балотажа. На първия тур отпадна Левент Хасанов. До частичните местни избори се стигна, след като кметът Шенол Халил подаде оставка. Халил, който бе обвивен за купуване на гласове, е и с условна..